Voda, lék na všechny potíže a nemoci

splashing-165192_1280

Bez vody se nedá žít. Naše tělo je tvořeno ze 70 % vodou, mozek z 85 %, krev z 90 % a játra, která filtrují toxiny, obsahují až 96 % vody. Můžeme vydržet několik týdnů bez jídla, ale pouhé tři dny bez vody.

Pokud hledáte lék na všechny potíže, určitě byste měli zkusit japonskou léčbu vodou. Právě Japonci totiž každé ráno po probuzení vypijí hned několik sklenic čisté vody.

Účinnost této metody, která působí na první pohled velice alternativně, byla navíc vědecky prokázána. Výzkum ukázal, že obyčejná voda dokáže zcela vyléčit např. bolesti hlavy a migrénu, srdeční onemocnění, tachykardii (zrychlený srdeční tep), artritidu, epilepsii, obezitu, astma, tuberkulózu, meningitidu, onemocnění ledvin a močových cest, onemocnění trávicího traktu (zvracení, zánět žaludku, průjem, zácpu), cukrovku, oční onemocnění, onemocnění dělohy, nádory, menstruační poruchy, ušní, nosní a krční choroby a další.

Metoda léčby a aplikace léku

  1. ihned po probuzení, tedy ještě před umytím zubů, je potřeba vypít 640 ml čisté vody bez bublinek (4 sklenice o objemu 160 ml, nejlépe filtrované, ne najednou)
  2. po umytí zubů (nejlépe pastou bez fluoru) je zakázáno cokoliv jíst a pít, a to nejméně po dobu následujících 45 minut
  3. po 15 minutách konzumace snídaně, oběda či večeře se doporučuje nejíst a nepít nic po dobu následujících 2 hodin
  4. starší a nemocní lidé, kteří nezvládnou nebo nemohou vypít 4 sklenice vody najednou, mohou na začátku začít s menším množstvím vody a postupně množství zvyšovat až na 4 sklenice

Doba potřebná na léčbu konkrétních nemocí

Přehled uvádí, jak dlouho trvá, než dojde ke zlepšení nebo úplnému vymizení potíží, které souvisejí s některými onemocněními.

  • vysoký krevní tlak = 30 dní
  • žaludeční potíže = 10 dní
  • cukrovka = 30 dní
  • zácpa = 10 dní
  • rakovina = 180 dní
  • tuberkulóza = 90 dní

Japonská metoda léčby vodou nemá žádné vedlejší účinky, tedy samozřejmě kromě toho, že zpočátku budete častěji chodit na záchod. Tento stav bude trvat do doby, než se tělo naučí hospodařit s vodou.

Víte, proč se v Japonsku a Číně pije po jídle zejména horký čaj a ne studená voda?

Studená voda ještě více zahustí tuky, které přijmete v rámci stravy, a tím se zpomalí trávení. Díky kyselinám v žaludku dojde ve střevech k rychlejší absorbci a obalení povrchu střev tukem a tím i k většímu riziku rakoviny.

Účinky při nadměrném pití

Při dodržování uvedených pravidel, nemá léčba vodou opravdu žádné vedlejší účinky, ale je vědecky prokázáno, že pokud vypijete příliš velké množství vody v krátkém časovém úseku (dávka vyšší než cca 600 ml), zatížíte tím ledviny a způsobíte rychlý pokles hladiny sodíku v krvi. V důsledku toho může začít otékat mozek, a to vede k letargii, dezorientaci, křečím a v krajním případě i smrti.

Kolik vody potřebuje během dne zdravý člověk?

Jednoduchý vzorec pro výpočet doporučeného množství tekutin zní: hmotnost [kg] x 0,03 = množství vody/den [l]

Zdroj(e) informací a obrázků: quantumbalancing, humansarefree, thankyourbody, dama, homexgarden, healthwater, dangerouslee, huffpost

Sdílet článek