V čem je prospěšný kolagen ve formě doplňku stravy a jak vybrat ten nejlepší?

nejlepší kolagen

Potřebujete zpomalit proces stárnutí a nabídnout kvalitní vnitřní výživu pro vaši pokožku i zdraví kloubů? V obou případech je tou správnou variantou kolagen. Tato látka přirozeně se vyskytující v lidském organismu totiž dokáže pomoci s celou řadou oblastí. Možná i z toho důvodu je v poslední době kolagen stále častěji užívaný ve formě doplňku stravy. Zjistěte, jaké všechny výhody nabízí a kde ho pohodlně a za dobrou cenu jednoduše nakoupíte.

Pozitivní účinky kolagenu na lidské tělo

Kolagen patří mezi jedny z nejdůležitějších proteinů v lidském těle. Hlavně v mladém věku si organismus dokáže sám bez problémů vytvořit dostatečnou zásobu kolagenu pro výživu pokožky i kloubů. S přibývajícím věkem se však situace zhoršuje. Množství vyrobeného kolagenu najednou nestačí pro pokrytí všech potřeb organismu. A přesně tehdy přichází na řadu doplňky stravy, které s tím mohou pomoci. Užívání se doporučuje také ve chvílích zvýšené pohybové zátěže, což znamená pro aktivní sportovce či těžce fyzicky pracující.

Obecně je kolagen klíčovou složkou v pojivových tkáních. To znamená, že se vyskytuje v pokožce, kloubech, vazech, šlachách i nejrůznějších vnitřních orgánech a dalších tkáních. Jeho dostatečné množství tak mimo jiné slouží jako prevence srdečních onemocnění či pro zdravé fungování jater.

Srovnání jednotlivých kolagenů

A jak vybrat ten nejlepší kolagen? Při výběru kvalitního doplňku stravy vždy sledujte, v jaké formě je daná látka obsažena. To totiž rozhoduje o rozpustnosti a následné dobré vstřebatelnosti v organismu. Jedině tak si tělo vezme z daného doplňku stravy to nejlepší. V tomto případě je dobré vybírat konkrétně hydrolyzovaný kolagen, protože nabídne lepší biologickou aktivitu a rozpustnost.

Pro krásnou pleť i vlasy

Jedním z důležitých účinků kolagenu je působení na krásu pokožky a vlasů. Jako složka pojivové tkáně je kolagen zodpovědný hlavně za pružnost. Jak s přibývajícím věkem jeho množství ubývá, pleť začíná být více ochablá a tvoří se vrásky. Mimo to má collagen také úlohu zpevňovat nehty a podporovat růst vlasů.

Pro zdravý pohybový systém

Užívání kolagenu se doporučuje i ve chvílích, kdy chcete předcházet problémům s klouby. Jde o látku, která podpoří správné fungování šlach a kloubů. To může zmírnit i již existující bolestivé problémy. Jistě vás tedy nepřekvapí, že právě kolagen bývá složkou mnoha doplňků stravy zaměřených právě na klouby.

Důležité je hlavně pravidelné užívání

Aby bylo možné pozorovat výše uvedené pozitivní účinky kolagenu, je dobré dbát na pravidelné užívání podle instrukcí uvedených na obalu konkrétního přípravku. Kolagen seženete ve formě prášku, kterýsi rozmícháte ve vodě, ale i jako tablety nebo kapsle pro ještě jednodušší dávkování.

Sdílet článek