Pomoc! Chodím s nerdem!

magic-499137_1280

Takže… Právě jste potkala skvělého chlapa. Po pár dnech však začínáte zjišťovat, že není jako ostatní se kterýma jste chodila. Je chytrý, trochu stydlivý, podivínský a navíc má rád science-fiction a komixy. Jinými slovy, jak by pravil Američan, je to nerd.

Ve skutečném životě bývají právě takoví partneři nejlepší, ale my ženy je (kdoví proč) stále přehlížíme. Když už se žena tedy rozhodne dát mu šanci, najednou se octne v kompletně neprobádaném prostoru.

geek-499140_1280

geek-499139_1280

Obecně jsou to skvělí muži, ale pokud na ně člověk není zvyklý, musí si uvědomit pár věcí.

  1. Oceňte ho. Spousta žen, která s někým takovým chodí, se soustředí pouze na negativní aspekty chození s nerdem (hodiny strávené na počítači, neochota ke společenským akcím,…) Místo toho zkuste ocenit jeho inteligenci, věrnost, spolehlivost. Uvědomte si, že pravděpodobně zažil na základce dost útlaku od spolužáků, zkuste mu tedy dát na jevo, že nejste stejná jako ostatní, ale že si na něm těchto vlastností vážíte.
  2. Nepředhazujte mu, že je nerd. Jasně, že vám plakáty StarWars a posedlost klingtonštinou může přijet trochu ujetá, ale úplně každý má nějaké koníčky, které prostě ostatní nejsou schopni pochopit. A mezi námi: když to srovnáte s absolutní posedlostí fotbalem (kterou má většina normálních mužů)- myslím, že zde není vítěz ani jedna strana. Zkuste ty ulítlosti tolerovat. On pak možná naoplátku zavře pusu, když se vrátíte z nákupního centra s deseti páry nových bot.
  3. Zkuste se o jeho koníčky zajímat. Jasně, že jeho zájmy nikdy nepřijmete za své, a to se po vás ani nechce. Ale mohla byste se ho z času na čas zepta, co zrovna čte, teoreticky byste mohla zvládnout zahrát si i World of Warcraft, no a třeba pak zaregistrujete, že do kin jde nová řada Star Wars, a upozorníte ho na to (i když zde je pravděpodobnější, že na to přijde už před Vámi.)
  4. Zkuste najít společné zájmy. Není to nemožné a některé z těch filmů na které kouká nejsou jenom pro nerdy. Například Game of Thrones, Hunger Games i ony zmíněné Star Wars budou mít možná kapku šťávy i pro vás, a můžete se koukat spolu.

Na závěr už jenom: Mějte ho ráda takového, jaký je, a on vám za odměnu bude věrným partnerem.

Sdílet článek