Počítáte kalorie? Jděte na to chytře!

digitální nutriční kuchyňská váha

Mít přehled o tom, kolik čeho sníme, nám umožňuje počítání kalorií. Oblíbený způsob ke zhubnutí nebo udržení váhy využívá mnoho lidí a funguje spolehlivě. Přípravu jídel i přehled o obsahu živin vám ulehčí nutriční váha.

Živiny jsou důležité

Možná už jste se s názvy makroživiny a mikroživiny setkali, co ale znamenají? Makroživiny jsou základní prvky naší stravy, tedy sacharidy, bílkoviny a tuky. Tělo z nich tělo získává dostatek energie pro životní funkce. Mikroživiny jsou pak veškeré vitamíny, minerály a stopové prvky a jejich role je zajištění správné funkce metabolismu. Pokud například chceme zhubnout pár kilo nebo naopak nabrat svalovou hmotu, výpočty hodnot nám v tom pomohou. V online kalkulačkách si snadno spočítáte, jaký kalorický příjem je vhodný právě pro vás. Každý jsme jiný a máme jiné aktivity a tak se tyto hodnoty mohou lišit člověk od člověka. Někdo, kdo má sedavé zaměstnaní a je 3× týdně v tělocvičně má jiné kalorické hodnoty než ten, kdo je i ve své práci neustále v pohybu a cvičí každý den. Platí ale bez výjimky, že k dosažení cíle musí panovat rovnováha mezi příjmem a výdejem, tedy mezi množstvím stravy a pohybu.

Nechte to na váze

Každé jídlo má jinou kalorickou hodnotu a také obsah živin a tak nám ze začátku může dělat problém se zorientovat, co jíst a v jakém množství. Pomůže naplánovat si jídelníček dopředu a mít chytrého pomocníka, jakým je digitální nutriční kuchyňská váha. Jednoduše zvážíte potraviny před přípravou pokrmu a zapíšete hodnoty do tabulek nebo mobilní aplikace, kde máte přehled, zda dodržujete správné poměry živin a kalorický příjem. Váha má paměť až na 99 potravin, po krátké době předávání informací funguje rychle a na pár stisknutí tlačítka. Při vážení jen vyberete, o jakou se jedná potravinu a na displeji se zobrazí veškeré informace o obsahu bílkovin, cukrů a tuků a také vlákniny a sodíku.

Správná strava a aktivní pohyb dokážou zlepšit kondici i vytvarovat naše tělo, příprava jídel ale může být náročná a stálé počítání občas únavné. S chytrou váhou máte veškeré potřebné informace k dispozici ihned po zvážení a ušetříte tak čas i práci.

Sdílet článek