Dáte si koktejl?

slivovice, vodka, whiskey

Léto je v plném proudu, a každý, kdo může, si ho plnými doušky užívá. Nejkrásnější parné dny se tráví u vody, ať už v nějakém letovisku u moře, nebo v naší krásné zemi. V každém případě platí, že u vody je žízeň, kterou je potřeba vydatně hasit. Na prvním místě bychom měli určitě sáhnout po čisté vodě. Když už jsme se ale postarali o náš pitný režim, můžeme sáhnout i po něčem ostřejším. Co může být lepšího než si namíchat nějaký parádní ledový drink?

V letních měsících bývá nejčastější a přitom výtečnou ingrediencí mrazivě vychlazená vodka. Nemusíte být žádný koktejlový mág, abyste z kvalitní vodky namíchali lahodný drink. Není potřeba vás tu bombardovat složitými recepty na různé koktejly. Odborných receptů jsou na internetu stovky. Vy si prostě vystačíte s 3 cl namražené vodky, 3 cl limetkové šťávy, 3 cl triple secu a hromadou ledu. To vše vrazíte do šejkru a pěkně promícháte. Pak to šikovně, nejlépe přes sítko, přelijete do sklenice. Ideálem je sklenice vyndaná z mrazáku.

Přes den, kdy je horko, se můžete drinky ochlazovat, ale co když přijde nějaký chladnější večer a je potřeba prolomit ledy? To se pak hodí spíše něco něco ve stylu Jamese Bonda – bez ledu, protřepat, nemíchat. Zkusit ale můžete i verzi s tequillou. Mimochodem pamatujete si, co to je bodyshot?

Umět se skvěle pobavit je fajn. Život by sice měl být především o zábavě, ale je dobré pamatovat na to, aby vám druhý den po párty nebylo zle.

Lidé, kteří milují zábavu se sklenicí alkoholu, a přesto chtějí být fit i druhý den po párty, mívají v rukávu různé tipy, jak předejít kocovině, nebo jak kocovinu následně vyléčit. Vždycky je samozřejmě lepší se kocovině vyhnout, ale pokud se to nepodaří, pak je opravdu moc dobré vědět, jak se jí zbavit. Taková informace, i po prohýřené noci, pomůže nastartovat krásný nový den.

Sdílet článek