Obalové materiály, které se snadno zkompostují

nápojový kelímek

V současné době se snad ve všech pádech skloňuje plastové nádobí na jedno použití. Proč? Protože svojí existencí velmi zatěžuje životní prostředí. Kvůli tomu si výrobci lámou hlavu, jak trh obohatit produkty, jež budou k přírodě šetrnější. Jedním z takových výrobků je i nádobí z cukrové třtiny, které se vyrábí z přebytků, jež zůstanou. Jedná se tak o dobře využitý druhotný materiál.

Nádobí z cukrové třtiny nezatěžuje životní prostředí

Jestliže pořádáte například open air festivaly, koncerty, zahradní párty či jiné slavnosti, určitě se nechte inspirovat ekologickým nádobím, jímž přispějete k čistotě svého okolí. Nádobí z cukrové třtiny lze totiž snadno zlikvidovat v zahradních kompostérech, čímž se nejen ekologicky zbavíte použitého nádobí, ale zároveň si připravíte humózní kompost pro další použití. Ten pak mohou využít v zahradnictví.

Biologicky rozložitelné nádobí

V nabídce ekologicky smýšlejících obchodů je praktické nádobí – cukrová třtina, které splní svůj hlavní účel, pro něž bylo vyrobeno. Je vhodné pro jedno použití. Mělké i hlubší salátové misky a talířky na potraviny v různých velikostech jsou připraveny pro každého, komu není jedno, v jakém životním prostředí žije. Výhoda nádobí z cukrové třtiny je hlavně to, že je odolné vůči vodě i tukům a zároveň je možné v něm potraviny ohřívat v mikrovlnné troubě. Zcela jistě najdou své upotřebení i v prodejnách rychlého občerstvení. Toto nádobí současně splňuje nároky na estetiku, protože má svůj styl, je pevné a přitom lehké.

Nápojové kelímky v několika variantách

Součástí sortimentu obchodů, jež nabízejí biologicky rozložitelné jednorázové nádobí, je také nápojový kelímek v několika velikostních variantách. Můžete v něm na open air festivalu servírovat limonádu i pivo, které patří mezi nejoblíbenější nápoje nejen v horkých dnech.

Sdílet článek