Neobyčejné možnosti využití kávy

Čerstvě namletá káva

Oblíbenost kávy a její popíjení má kořeny, které sahají až hluboko do minulosti. Ať už patříte mezi milovníky typického českého „turka“ anebo kávy z kávovaru, tak se inspirujte, na co všechno je možné kávu použít. Budete překvapeni neotřelými nápady.

Provoňte svůj domov

Káva patří na seznam potravin a součástí našeho života, která voní velkému množství lidí. Čerstvě namletá káva a její aroma dokáže v člověku vyvolat pocit pohody, útulna a dalších příjemných pocitů.

Z kávy si tak můžete vyrobit vonné mýdlo nebo třeba svíčku. Použít k tomu můžete jak mletou, tak i zrnkovou kávu. Zajímavou babskou radou je také to, že když se chcete zbavit pachu z ledničky, tak do ní stačí umístit misku s lógrem z kávy.

Pro barvu a lesk vlasů

Možná se budete divit, ale káva dokáže zázraky také, co se týče vlasů. Nejen černý čaj dokáže vlasy obarvit a posílit, ale káva jim přidá přirozené barvy a lesku. Stačí si uvařit rozpustnou nebo překapávanou kávu a nechat ji vychládnout. Poté vlasy touto kávou umýt, nechat 15 minut působit a smýt vodou. Tento kávový zábal pro vlasy se však nedoporučuje pro světlé odstíny.

Použití v domácnosti

Zajímavým použití kávy v domácnosti je přidat pár lžiček kávy na houbičku na nádobí a pomocí kávy tak rychleji a jednodušeji vyčistit hrnce, pánve a zašlé starší nádobí. Stejně tak můžete přidat pár lžic kávy na hadr na podlahu a uvidíte, že se najednou zbavíte všech skvrn na parketách a dřevěných podlahách. Vyzkoušet můžete i přeleštění dřevěného nábytku, který chcete renovovat.

Pro hladkou kůži

Oblíbeným způsobem jak se zbavit celulitidy jsou masáže. Vyzkoušejte kávovou masáž. Stačí, když zrníčkovou kávu vmasírujete do pokožky, a to houbičkou nebo žínkou. Pravidelným používáním kávy při koupeli nebo při masáži pak můžete celulitidu eliminovat na minimum.

Zázračný peeling

Skvělým nápadem je také peeling. Uvařte si silného turka z kvalitní kávy. Kávu můžete samozřejmě vypít a lógr použijte dál. Připravte i peeling na tvář a na tělo. Vaše pleť bude hebká a jemná jako nikdy. Nebojte se do kávy přimíchat také bambucké máslo nebo kokosový olej.

Ekologické hnojivo

Pokud patříte mezi vášnivé zahrádkáře nebo pěstujete alespoň květiny na oknech, tak můžete lógrem hnojit. Tím, že do květináče k hlíně přidáte kávu, ochráníte rostliny před škůdci, mravenci, brouky a dalšími nepříjemnostmi.

Sdílet článek