V péči o vlasy velmi chybujeme. Jakých chyb se dopouštíme nejčastěji?

péče o vlasy

Pečovat o vlasy není žádná věda. Tedy, říká se to. Bohužel většina žen se při umývání nebo stylingu dopouští řady chyb, kvůli nimž vlasy nedokážou rychle růst. Bylo prokázáno, že pomalý růst vlasů je způsoben celou spoustu faktorů a jedním z nich je například i nadměrná tepelná úprava. Zejména pokud se před ní nepoužívají žádné ochranné přípravky na vlasy, nemůžeme se nulovému růstu divit. Pojďme se však seznámit s dalšími chybami, které vedou k vypadávání vlasů a které stojí za jejich krátkou délkou. 

Až příliš velké množství šamponu

Každodenní umývání vlasů jim škodí. Navíc právě kvůli dennímu mytí dochází ke zvýšené tvorbě mazu. Proto je důležité každodenní mytí omezit, jen tím vlasy ušetříme. A když k umývání přece jenom dojde, s šamponem to nepřehánějte. 

Ať už máte sebevíc kvalitní šampon, který je “nadupaný” sebevětším množstvím kolagenu, přesto s ním šetřete. Do vlasů ho nepatří mnoho zejména, pokud máte jemné a řídké vlasy. Množství šamponu opravdu nemá vliv na to, jestli se vlasy dobře umyjí či nikoliv. Stačí množství o velikosti hrášku, nemusíte plnit celé dlaně. 

Špatný přístup k masáži hlavy

Během mytí vlasů se schyluje k masáži pokožky hlavy, aniž bychom si to mnohdy uvědomovali. Problémem je, že nepoužíváme polštářky prstů, ale spíše naše nehty. Ty pokožku hlavy spíše dráždí, než jí prospívají. 

Žádný kondicionér

Co vlasům opět zrovna neprospívá je absence kondicionéru. Ten vlasy krásně vyhlazuje, obnovuje a dodává jim lesk, proto je velká škoda, že tímto produktem mnohé ženy své vlasy netěší. Mnozí kadeřníci se shodují na tom, že kondicionér krásně uzavírá vlas. Zatímco šampon vlasy umývá od nečistot a od klasických stylingových přípravků, kondicionér jim dodává ten skvělý konečný vzhled. 

Při nanášení kondicionéru nechybujte. Patří spíše na konečky vlasů, nikoliv na pokožku hlavy.