Krása je sice pomíjivá, ale i přesto se snažíme udělat maximum pro to, abychom byli atraktivní i v pozdním věku. K tomu nám pomáhá nejen zdravý životní styl, ale často i různé druhy kosmetiky.
Přírodní složení je výhodou
Díky kosmetice můžeme lépe vonět i vypadat. Ne každá je však ideální. Mezi ty méně vhodné dnes patří i klasická kosmetika. Ta obsahuje i docela velké množství přírodních složek, nicméně ty jsou navíc doplněny ještě o syntetické chemikálie. Hlavně díky nim je tradiční kosmetika trvanlivá a zároveň skvěle retušuje. Každý rub má ovšem i svůj líc.
Syntetické látky totiž dokáží působit i negativně. Hlavně ve větším množství například brání přírodním složkám ve vstřebávání do pokožky. Ta tudíž nedostane prostřednictvím kosmetiky adekvátní výživu.
Výše zmíněná syntetika navíc mohou za jistých okolností i dráždit kůži. Lidé s citlivější pokožkou proto raději dávají přednost sice dražší, avšak daleko šetrnější biokosmetice. Ta je totiž vyrobena z přírodních látek, jež si s pokožkou notují.
I po použití biokosmetiky se samozřejmě mohou objevit různé drobné kožní potíže. Ty jsou ovšem způsobeny takřka vždy alergií uživatele. I přesto, že se biokosmetika vyrábí primárně ze složek, které nejsou zařazeny na seznamu běžných alergenů, k reakci u některých alergiků dojít může. Vyhnout se tomu lze snadno, a sice pročtením si složení daného výrobku.
Ekologická výroba
Jak již bylo řečeno výše, biokosmetika je složena z přírodních látek. Ty se navíc pěstují bez použití pesticidů či chemických hnojiv. Negativní dopad na přírodu tudíž nemá biokosmetika víceméně žádný.
Klasická kosmetika v tomto ohledu dost zaostává. Její součástí jsou totiž chemické látky, jejichž produkce není zrovna ekologická. Během jejich výroby se spotřebovává poměrně velké množství elektrické energie a také se tvoří skleníkové plyny.