PERMANENTNÍ MAKE-UP RTŮ S SEBOU PŘINÁŠÍ MOŽNÁ RIZIKA ALE I DLOUHODOBOU KRÁSU

Permanentní make-up rtů

Permanentní make-up rtů je jedním ze základních požadavků klientů využívajících permanentní make-up jako prostředek k dlouhodobému líčení. Nejen, že o něj odpadá každodenní starost, ale lze díky němu korigovat i případnou asymetrii rtů, jejich barvu či chybějící konturu. Při rozhodování o podobě rtů na několik let dopředu je třeba celou proceduru důkladně zvážit. Již samotná trvalost make-upu vybízí ke střízlivému pohledu na možná rizika. Až po jejich zvážení si uvědomte, co vám naopak dlouhodobé zvýraznění rtů přinese. Pak už stačí přesně formulovat představu o vašich rtech.

PERMANENTNÍ MAKE-UP RTŮ – ZÁLEŽITOST PRO KAŽDÉHO?

I když lze permanentní make-up rtů považovat za estetický a kosmetický zákrok, je nutné na něj pohlížet jako na zásah do pokožky, který s sebou nese zdravotní rizika a není vhodný pro každého. Z tohoto důvodu vždy pečlivě zvažte, zda se nepotýkáte s některou z následujících komplikací:

– Jste alergici

o Může u vás propuknout alergická reakce na inkoust, který se vpravuje jehlou do spodní vrstvy kůže rtů. Riziko reakce se zvyšuje, pokud již nějakou alergií trpíte. Protože v současnosti roste počet alergiků, dá se předpokládat i zvýšený výskyt alergických reakcí na tetování rtů.

o Je tu i možnost alergie na anestetika, která se při zákroku používají.

– Trpíte na špatné hojení a hyperpigmentaci

o Pokud ano, mohli byste se vystavit nevzhledným jizvám, které mohou při tetování vzniknout. Stejně tak se u hyperpigmantace vystavujete riziku barevných změn kůže.

– Máte infekční a kožní onemocnění nebo opary

o Pokud takovým onemocněním trpíte, nesmí se permanentní make-up provádět. Pokud trpíte na opary, uvědomte si, že po tetování se pravděpodobnost jejich vzniku zvyšuje.

– Máte cukrovku

o Delší hojení kůže spojené s cukrovkou může vést k velmi špatně se hojícím plísňovým a hnisavým onemocněním.

– Jste těhotná nebo jste právě porodila

o Vzhledem k fyzické a psychické zátěži se doporučuje s permanentním make-upem vyčkat až 3 měsíce po šestinedělí a ukončení kojení.

Pokud náhodou patříte k těm, kteří ze zdravotních důvodů permanentní make-up rtů nemohou podstoupit, rozhodně se není potřeba hroutit. Existuje mnoho tipů a triků, jak mít krásné a přitažlivé rty.

Pokud se u vás žádná z těchto obtíží nevyskytuje, před samotným zákrokem zvažte ještě tyto důsledky, resp. nevýhody permanentního zdůraznění rtů:

  • Musíte být pevně rozhodnutí. Barvu a vzhled rtů si nemůžete po několika týdnech rozmyslet.
  • Zvolená barva i tvar rtů vás bude zdobit opravdu několik let – pokud s výsledkem nebudete spokojení, je opravdu velmi těžké provést zásadnější korekci a úpravu. Pak je nutné sáhnout k odstranění laserem, nebo nelaserovou metodou.
  • Barvy mizí po 2-4 letech a nemusí mizet rovnoměrně
  • Rty jsou velmi výrazným prvkem obličeje a jakékoliv neodborné experimentování s jejich vzhledem může způsobit opačný efekt – ztrátu sebevědomí a zdravotní komplikace.

KRÁSNÁ ZA VŠECH OKOLNOSTÍ

Pokud jste si dobře zvážili možná rizika, pečlivě vyberte kosmetický salón a důkladně si projděte reference a reakce klientů. Podle nejčastějších požadavků na vzhled pak můžete jmenovat základní typy permanentního make-upu rtů:

3D rty

Jde o tzv. plné rty, které obličeji dodají mladší a sexy vzhled. Rty jsou 100% plné a vždy upravené. Technika spočívá ve vytvoření kontury – obrysu rtů a následném vystínování podél ní. Pokud řešíte asymetrii nebo rozdílnou výšku rtů, dojde ke korekci. Jde o moderní provedení nejen kontury, ale i postupného vystínování celé plochy od výraznějších okrajů. Rty tak dosáhnou ideálního tvaru a zvýrazní se jejich barva a plnost – a to stále v zájmu dosažení co nejpřirozenějšího tvaru.

Kontura rtů a jejich podstínování

Tato metoda je pro klienty se symetrickými a poměrně plnými rty, kteří jim chtějí dodat pouze samotnou konturu a docílit tak přirozeného zvýraznění. Pigmentace kontury se provádí tón v tónu s přirozenou barvou rtů a k podstínování dochází od vnějšího okraje směrem do středu.

Plně vybarvené 3D rty

Při této technice žena získá jak konturu rtů, tak i jejich plné vybarvení. Lze tedy dosáhnout řešení určité asymetrie a optického zvětšení. Důležité je, že se pigmentují 2-3 odstíny, což tuto techniku přibližuje maximální přirozenosti. Nejtmavší odstíny se používají k okraji rtů a nejsvětlejší do jejich středu. Tím se docílí rozjasňujícího a plného efektu. Odstíny si samozřejmě vybírá žena podle toho, jaký vzhled chce získat.

TO PRAVÉ PRO VÁS?

Permanentní make-up rtů je jedním z nejprováděnějších make-upů v současnosti. Nese s sebou určitá rizika – jak zdravotních, tak i estetických, která je třeba zvážit. Pokud se pro něj přesto rozhodnete, díky profesionálnímu provedení můžete získat krásné symetrické a plné rty podle vašich představ. S ohledem na následnou péči o ně, pak můžete na několik let zapomenout na každodenní líčení a těšit se z přirozené krásy bez denního opakovaného líčení. Vzhledem k možným rizikům, ale hlavně estetickému přínosu – vyzkoušeli byste rádi toto dlouhodobé zvýraznění nebo preferujete denní líčení podle nálady či nadcházející události? Nebo jste již zákrok podstoupili a doporučili/nedoporučili byste ho ostatním? V každém případě budeme velmi rádi, pokud se s námi o vaše názory a zkušenosti podělíte v komentářích!

Sdílet článek