Nejčastější chyby při výběru pánského svatebního obleku

pánský svatební oblek

Může se zdát, že největším tématem svatebních příprav je kromě místa konání a svatební tabule výběr svatebních šatů. Ovšem i dojem z perfektně oděné a krásné nevěsty dokáže velmi snadno pokazit ženich ve špatném obleku. Na jaké věci by si měl dát každý ženich pozor, když vybírá pánský svatební oblek?

Správný střih a barva

Pokud chcete i po letech hledět na své svatební fotografie s pýchou a na celý den D vzpomínat jako na jeden z nejlepších v životě, správně padnoucí oblek v tom správném odstínu vám k tomu rozhodně může pomoci. Ve svatební den se vyhněte extravagantním modelům a zapomeňte na tradovaný mýtus, že v obleku se nemůžete cítit dobře. Perfektní oblek se dnes najde na každou postavu, proto neházejte flintu do žita, pokud se necítíte zrovna jako adept na Muže roku. Spíš než na konfekci vsaďte na návštěvu specializované prodejny se společenskou pánskou módou, kde vám pomohou vybrat sako, kalhoty a případně i košili a vestu přesně pro vás.

A co barva? Na svatební oblek ve stylu Muži v černém rovnou zapomeňte. Černé odzvonilo a ze svatebních síní ji vytlačily odstíny šedé a tmavě modré. Je-li vaším cílem vypadat jako dokonalý gentleman, kromě černého obleku se vyhněte také tomu bílému. Bílý svatební oblek je dnes zcela mimo trendy, hranice vkusu, působí lacině a většinou až komicky – takže žádná romantika.

S doplňky opatrně

Třešničkou perfektního outfitu bývají doplňky. Při jejich výběru vždy berte ohled na místo svatby, její téma i pojetí. V posledních letech se stávají opět velmi oblíbené vesty, motýlek a šle. To vše je spíše výsadou moderních svateb pod širým nebem ve stylu boho. Pro klasickou a tradiční svatbu je sázkou na jistotu elegantní kravata. Potrpíte-li si na zajímavé detaily, manžetové knoflíčky jsou skvělá volba. A jakou zvolit obuv? I zde zapomeňte na extravagantní výstřelky a modely. Klasickými polobotkami v hnědém odstínu rozhodně nikdy nic nezkazíte. Takže žádné extra špičaté nebo dokonce useknuté špičky!

Mnozí si jistě vzpomenou na trend, který panoval českým svatbám ještě před pár lety – úzkostné ladění doplňků ženicha, nevěsty, a dokonce i celé svatby do jedné barvy. Tvrdí-li vám někdo, že je dobrý nápad mít kravatu v barvě organzy na svatební tabuli, případně přesně v odstínu nevěstiny kytice či barevných doplňků na jejích svatebních šatech, zacpěte si uši. Urputnou sladěností nedocílíte dokonalosti, ale jakési podivně vypající kompozice, v níž hlavní dvojice dne spíše zapadne.

Chcete si přece jen nechat poradit od opravdových profesionálů a specialistů nejen na aktuální svatební trendy, ale i perfektně oděného gentlemana na jakoukoliv akci a příležitost? Navštivte pobočky GIORGIO Fashion!

Sdílet článek