ELKA LOUNGE jde postojem k životnímu prostředí příkladem

trenýrky ELKA

Spousta společností dnes dbá na to, aby jejich činnost měla co nejnižší dopad na přírodu. Těm menším se tyto snahy obvykle daří lépe než velkým řetězcům. Mnohé značky na udržitelném přístupu k životnímu prostředí dokonce postavily svůj business.

O značce ELKA LOUNGE nelze říci, že by business postavila na ekologickém chování. Do pamětí klientů se zapsala především nabídkou veselých trenýrek pro pány, dámy i děti. Dnes kromě párových či rodinných trenýrek prodává také mikiny, povlečení nebo vonné sáčky. Právě ty začala vyrábět z ekologických důvodů – chce využít každý odstřižek látky.

Svět nepotřebuje 100% EKO BIO fanatiky

ELKA LOUNGE na rovinu přiznává, že není 100%. Například plastům se nevyhýbá úplně, stále používá plastové knoflíky, avšak jen minimálně a postupně je nahrazuje i novými plastovými knoflíky z rostlinného materiálu corozo. Plastové obaly nebo visačky byste u nich ale vůbec nenašli. Z 99 % je tedy bezplastová. A takhle to funguje se vším. Snaží se dělat maximum, co je v jejích silách, a když něco nejde, prostě se nezblázní.

Přesně tento přístup přitom svět potřebuje. Není nutné, abychom se všichni stali šílenci, kteří už nikdy nepoužijí plastový sáček a úplně se vzdají masa. Každý malý krůček se počítá. ELKA LOUNGE toho však ve finále pro planetu dělá docela dost. Jestli jste si dali předsevzetí, že ve vaší skříni se bude hromadit pouze udržitelná móda, nikoliv fast fashion, trenýrky ELKA si můžete bez obav pořídit.

ELKA LOUNGE je nezpochybnitelně udržitelnou značkou

Není vám lhostejné, jaké oblečení si pořizujete? Lidí, jako jste vy, přibývá. Firem, co si to uvědomují, naštěstí taky. Jak konkrétně se zapojuje ELKA LOUNGE?

Základem je česká výroba. Veškerá produkce probíhá v České republice, trenýrky ELKA na sobě mají dokonce i české knoflíky. Také dodavatele tvoří z 80 % lokální firmy. Vybíráni jsou pečlivě, ELKA LOUNGE totiž stojí pouze o prémiové látky. Používají se bio bavlna, bavlněný satén, bambus a Micromodal.

Látky se využívají do posledního kousíčku, což byl ostatně důvod, proč se v nabídce objevily vonné sáčky. Ty se vyrábí ze zbylých ústřižků látek.

bio bavlna

Mění se nejen způsob uvažování o spodním prádle

ELKA LOUNGE svým přístupem může jít příkladem. Když začínala, chtěla v ČR změnit způsob uvažování o spodním prádle a přitom nezapomínat na životní prostředí. To se jí dokonale daří. Z trenýrek vznikl celý sortiment loungewear a spodního prádla, v současnosti jsou dostupné také produkty z řady Deco & Home.

I s rozšiřující se nabídkou se firma stále drží svých původních hodnot. Neustále věří ve vylepšování materiálů i designu, stále se snaží přinášet komfort. Její kousky jsou univerzální, nadčasové, přináší radost i pohodlí.

Třešničkou na dortu je pak provádění výrobních procesů v chráněných dílnách a podpora sociální odpovědnosti. Angažuje se například v projektu #prsakoule podporující osvětu v samovyšetřování prsou a varlat.