Chcete se kvalitně vyspat? Hodně záleží na výběru vhodné matrace

pružinová matrace

Bolesti zad nebo hlavy patří k běžným civilizačním problémům, které trápí řadu lidí. Na vině bývá sedavé zaměstnání u počítače, nedostatek pohybu nebo také nevhodná matrace, na níž člověk spí. Rozhodně není dobře spát na staré matraci, která něco pamatuje. Už může být proleželá a nemusí poskytovat dostatečnou oporu pro páteř. Ta se pak pochopitelně ozývá bolestí. Jak tedy vybírat matraci?

Osobní vyzkoušení matrace je k nezaplacení

Jestliže se začnete zajímat o nabídku matrací, zjistíte, že jich je na trhu opravdu hodně. Dokonce tolik moc, že budete mít problém si vybrat tu nejlepší. Při koupi nové matrace platí, že není nad osobní zkušenost. Vaši známí vám sice mohou doporučit určitý typ matrace. Ale ten může vyhovovat pouze jim, zatímco vy zjistíte, že se vám na ní neleží až tak pohodlně. Když si budete chtít domů pořídit matrace, zajděte do některého specializovaného obchodu, abyste si na ně mohli lehnout. Obchodníci jsou na to zvyklí a nabídku matrací mají takto připravenou k osobnímu vyzkoušení.

Řiďte se tím, pro koho má být matrace určená

Při výběru matrace je nutné se řídit také tím, pro koho bude určená. Děti vyžadují jiný typ matrací než dospělý člověk. A u těch zase záleží na tom, pro jak těžkou a vysokou postavu budete produkt kupovat. Stokilový muž potřebuje jiné vrchní matrace než žena střední postavy. Něco jiného také bude, když budete volit matraci pro ležícího seniora. Zde se oplatí vybírat takovou, která omezuje vznik nepříjemných a bolestivých proleženin.

Pružinové matrace se vyznačují dlouhou životností

Mezi zákazníky je v současné době hodně oblíbená pružinová matrace, která patří asi k těm nejstarším. Její vznik se datuje do 18. až 19. století a typické pro ni bylo vrzání. To už v současné době neplatí, protože moderní pružiny už nevržou. Dokonce nehrozí ani jejich zlomení. Pružinové matrace se dělí na klasické nebo bonellové a taštičkové. Bonellové matrace jsou vyrobené z tenčích ocelových drátů. Tyto pružiny nabízejí vysoký komfort a dlouhou životnost. Taštičkové pružinové matrace nemají pružiny navzájem sešněrované dráty, ale uložené v samostatných textilních taštičkách.

Sdílet článek