Městská hromadná doprava v Americe aneb kavárna na kolečkách

high-end-cafe-bus-leap-san-francisco-04

Další jízda obyčejným autobusem? Nikoliv. Městská hromadná doprava nemusí znamenat jen číhající žloutenku či jiná zdravotní nebezpečí, špínu, nepohodlí a nepříjemné spolucestující. V San Franciscu začal jezdit autobus, ve kterém si můžete sednout jako v obýváčku, připojit se na hotspot WiFi a pracovat nebo si dát snídani či svačinu, pokud jste se doma nestihli najíst.

Leap Transit není nováčkem mezi startupovými projekty. První pokus z roku 2013 dostal finanční podporu ve výši 2 milionů dolarů, ale testování trvalo pouhé 4 měsíce.

high-end-cafe-bus-leap-san-francisco-101

Autobus jezdí pouze na trase mezi luxusní čtvrtí Marina a centrem města, čemuž odpovídá také cena. Svezete se za 6 dolarů, tedy v přepočtu za 150 korun, ale zaplatit svou jízdu budete moct pouze pomocí speciální aplikace.

high-end-cafe-bus-leap-san-francisco-04

Ta umožňuje také úhradu občerstvení a sledovat odjezdy autobusů. Ty jezdí ráno v 7:00 a v 10:00 a večer v 17:00 a 20:00. Cesta trvá 30 minutách a autobus, kde najdete jen 25 sedadel, zastavuje na 4 stanicích.

high-end-cafe-bus-leap-san-francisco-09

Pro nástup do autobusu potřebujete dvě věci, chytrý telefon (iPhone nebo Android) a speciální aplikaci. V té totiž zjistíte, kdy vám jede autobus, a když do něj nastoupíte, tatáž aplikace umožní pomocí QR kódu „přihlásit“ je k jízdě. Pokud ovšem nemáte chytrý telefon, ani tak nejste ztraceni – jízdenka se dá samozřejmě vytisknout.

Autobus jezdí na plyn, jízda v něm je tedy ekologičtější a méně stresující než v koloně plné aut. V autobuse funguje obsluha – vy objednáte, člověk v tričku se znakem „Leap“ přinese a případě zodpoví všechny vaše zvídavé dotazy.

V autobuse se budete cítit pohodlně a nic vám nebude scházet, je v něm dostatek prostoru, a to jak k odpočinku nebo klábosení, tak k práci. Pracovní prostor je navíc vybaven tak, abyste mohli svá zařízení kdykoliv dobít a pracovat tak bez omezení.

Zdroj(e) informací a obrázků: demilked, leaptransit, vimeo

Sdílet článek