Mánie jménem KeepCup

keepcup

Máte už na Instagramu fotku svého KeepCupu? Ne? Tak to byste měli honem napravit. Tenhle hrnek je totiž moc pěkný, praktický a ekologický, na což slyší každý hipster. Pod hashtagem #keepcup se na Instagramu nachází téměř 40 000 příspěvků.

Čas od času se mezi mladými objeví nějaká mánie a dost často se týká nápojů. Znáte vodu Voss, vodu v černém obalu Blk, flašku s nápisem This is my bottle nebo vodu v krabičce? Své místo vedle nich nachází také KeepCup – hrnek, který ocení především milovníci dobré teplé kávy.

Chcete hrnek, který je

  • odolný
  • lehký
  • schopný udržet nápoj dlouho teplý?

Pak je jednoznačnou odpovědí KeepCup. Jedná se o cestovní hrnek z plastu, ale existuje i skleněná verze, pokud vám plast přijde příliš dětský. Dělá se ve čtyřech různých velikostech, které sedí do kávovaru, vejdou se do mikrovlnky, není problém je dát do myčky.

korek-1 hnedy-sklo-1 fia-sklo-1 1004250

První věc, která vás zaujme, když ho poprvé dostanete do ruky, je hmotnost. Hrnek je obzvlášť lehký, díky gumovému kroužku okolo se dobře drží, i když obsahuje horký nápoj.

Radost z Austrálie

Veselé a barevné hrnečky KeepCup pochází z Austrálie. Sourozenci Forsythovi tehdy provozovali řetězec kaváren a občerstvení a vadilo jim, že znečišťují přírodu plastovými kelímky na jedno použití. V roce 1998 tedy založili KeepCup a o zhruba 15 let později se jejich značka zařadila po bok dalších designových vychytávek, po kterých touží každý.

Hrnky KeepCup už získaly pár ekologických ocenění. V roce 2011 to bylo například ECO-Find Green Supplier. Není to jen díky tomu, že nahrazují mnoho plastových kelímků na jedno použití, ale také díky materiálu. Plastová verze je totiž vyrobená z polypropylenu bez BPA.

No a věděli jste, že už v roce 2012 jich bylo prodaných přes milion? Dnešní čísla si ani netroufáme odhadovat, ale své by o tom mohli vyprávět například v e-shopu Different.cz, který má hrníčky v sortimentu. Z nabízených barviček si vybere každý.

Pokud vás nebere keepcupmánie, nevadí, vyberte si nějaké jiné originální bytové doplňky. Protože jsou to mj. právě takové drobnosti, jako třeba pěkný povlak na polštář, povlečení, milé prostírání nebo třeba hebký ručník a osuška v koupelně se slazenou rohoží, co z domova dělá to pravé místo, o kterém se vždy a za všech okolností dá říct „home, sweet home“, nebo pěkně česky „všude dobře, doma nejlépe….“

Sdílet článek