Lucie Pudilová bude reprezentovat Česko na UFC v Praze

První Češka v UFC

Lucie Pudilová se už nesmazatelně zapsala do historie českých bojových sportů. Stala se totiž vůbec první Češkou v MMA organizaci UFC, která sdružuje ty nejlepší zápasníky světa. Čeští fanoušci se navíc mohou těšit, že českou sportovkyni uvidí v zápase na vlastní oči. Pudilová se totiž ukáže na vyprodaném UFC v Praze.

UFC Fight Night Prague koncem února

Historická událost se koná 23. února v pražské O2 Aréně. Galavečer s názvem UFC Fight Night Prague nemá v českých končinách obdoby. UFC je totiž vysněným cílem snad všech zápasníků, kteří se věnují MMA neboli smíšeným bojovým uměním. V Praze se tak představí skutečně špičkoví MMA sportovci. S největší pravděpodobností bude Lucie Pudilová jediným českým zástupem na nabité fight card, tedy rozpise zápasů celé akce.

První Češka v UFC se střetne se zkušenou Američankou Liz Carmouche. Pudilová je sice podle českých bookmakerů outsiderem, nicméně bez šance rozhodně není. Zbylé zápasy obstarají cizinci. O přesném programu se stále jedná, ale vedle souboje Pudilové již je potvrzeno dalších 6 atraktivních zápasů. Nejzajímavějším jménem je aktuálně Polák Jan Blachowicz, který změří síly s Thiago Santosem. Už teď je jasné, že se bude jednat o zdaleka nejkvalitnější přehlídku bojovníků v Česku.

Popularita MMA v Česku rychle roste

Je až neuvěřitelné, jakou popularitu tento do nedávna okrajový a neznámý sport v posledních měsících získal. Konání akce UFC je toho jasným důkazem. Vždyť vstupenky na galavečer byly vyprodány během jediného dne. Otázkou je, zda tento sport může v budoucnu v Česku v popularitě konkurovat fotbalu či hokeji. I přes rychlý nárůst popularity se většina mediálních odborníků domnívá, že spíše nikoli, protože pohled na zakrvácené tváře bojovníků není pro každého. Existuje velké procento lidí, kteří násilí odmítají a těžko se stanou fanoušky tohoto sportu. Raději si místo sledování pěstí v televizi pustí zábavný seriál MOST! nebo dají přednost animovanému souboji v online hrách.

Sdílet článek