Létání je bezpečný koníček, ale může se prodražit

pojištění pro piloty on-line

Rozhodli jste se, že absolvujete kurz v letecké škole a získáte vytoužený průkaz soukromého pilota? Pak byste měli vědět, že ačkoliv je ve vzduchu relativně bezpečno, může se vám nové hobby poněkud prodražit tím, že způsobíte škodu neopatrným zacházením se zapůjčeným letadlem. Nezbytná oprava kvůli tvrdému přistání či jiné práce servisního technika opravdu nepatří k laciným položkám, a proto byste neměli odmítat nabídku na výhodné pojištění. 

Vzhledem k tomu, že počet pilotů soukromých letadel průběžně roste, není překvapivá nabídka tak specifických pojistných produktů, jako je pojištění odpovědnosti pilota. Nenajdete ho sice v nabídkách všech pojišťoven, ale některé si velikost cílové skupiny docela dobře uvědomují. Jednou z takových pojišťoven je i ERGO pojišťovna.

ERGO pojišťovna

Pojištění odpovědnosti pilota od ERGO pojišťovny je určeno pro nadšence, tedy rekreační piloty, ale také pro profesionály a instruktory (v pojištění je automaticky zahrnut i žák). Účelem produktu je ochrana před škodami způsobenými na vypůjčeném letadle. Pozor – nejedná se tedy o krytí škod, ke kterým může nastat provozem stroje.

Velkou výhodou je, že pojištění pro piloty on-line začne platit bezprostředně po uhrazení částky. V praxi to znamená, že se můžete pojistit i těsně před odletem. Zaplatíte-li kartou, nemusíte se o nic víc starat. Výše pojistného je volitelná a pohybuje se od 50 tis. do 500 tis Kč s jednotnou spoluúčastí ve výši 10 %.

Pojištění odpovědnosti pilota

Pojištění se vztahuje na letadle registrované v zemích Mezinárodní organizace pro civilní letectví. Pojem letadlo označuje letouny, kluzáky, rotorová letadla, ultralehké letouny, ultralehké vrtulníky a motorové vírníky. Zda smlouvu uzavřete na dobu určitou, nebo neurčitou s automatickým prodloužením, je na vás.

Sdílet článek