Krásy přírody objevujte v pohodlném softshellovém oblečení

softshellová bunda

Hory nabízejí kouzelné výhledy do dálky, ale za předpokladu, že se vyšplháte až na vrcholek kopce. Takový výšlap vyžaduje kromě fyzické zdatnosti také správné vybavení. Na horách se situace může změnit z hodiny na hodinu a určitě není vhodné mít v létě na sobě jen tričko a kraťasy. Na nepřízeň počasí je nutné myslet již v době, kdy se na hory teprve chystáte. Do batohu je třeba s sebou přibalit také oblečení, které vás před deštěm a větrem ochrání.

Softshell pro správně vybaveného turistu

Ještě před několika lety plnily funkci vrchní vrstvy větrovky. Ale člověk se v nich dost potil, protože neuměly odvádět pot od těla a byly ve své podstatě neprodyšné. Doba pokročila a světlo světa spatřily nové a mnohem pokrokovější materiály, jež jsou tzv. funkční. To znamená, že chrání tělo před dešťovými přeháňkami a zároveň odvádějí pot od těla, takže člověk je v suchu a může se cítit komfortně. Takovým materiálem je i softshell, jež se stal v současné době jedničkou pro výrobu outdoorového oblečení. Šijí se z něho hlavně softshell bunda a kalhoty, které patří k základnímu oblečení. 

Softshellová bunda je praktickým oblečením na túru

Bundu ze softshellu lze pořídit s ohledem na dané roční období. Na zimu se softshellová bunda obvykle podšívá fleecem, takže je příjemně hřejivá a k tělu nepropustí chlad z okolí. V období léta je naopak vhodné zakoupit oblečení z tenkého nepodšitého softshellu. Kdo do přírody vyráží často a za každého počasí, určitě se mu vyplatí pořídit si do své výbavy hned několik typů oblečení. Softshellová bunda dámská i softshellová bunda pánská mohou být opatřené membránou, jíž bývá nejčastěji voděodolný polyuretan nebo teflon chránící před vodou i deštěm. Je ovšem nutné počítat s menší prodyšností. Softshell bez membrány využívá k ochraně před vodou povrchovou impregnaci a speciální tkaní látky.

Sdílet článek