Kdy se vám hodí pomocná ruka advokáta?

advokátní kancelář Praha

Všichni doufáme, že se v tak nepříjemné situaci, která dojde až k soudnímu sporu, nikdy neocitneme. Statistiky však hovoří jasně a zejména kvůli problematickým vztahům s příbuznými nebo partnery se k vyhroceným řešením uchyluje v průběhu života snad každý třetí Čech. Domáhat se pak svých práv či hmotných statků je běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem. Pomocnou ruku a o mnoho vyšší šanci úspěchu může v tomto případě poskytnout dobrý advokát Praha. Investovat do kvalitního zástupce ve jménu práva si náš národ navykl hlavně při rozvodových řízeních, sporech o děti a o dědictví. Spousty jiných sporů se ale raději rozhodujeme neřešit vůbec z obavy, že obětujeme čas a nemalé finance, aniž bychom dosáhli pozitivního výsledku. V tom se od našich západních sousedů zásadně lišíme, a proto není od věci malá osvěta, jaké problémy lze ještě skrze advokáta řešit bez obavy, že spláčete nad výdělkem a u soudu se vám vysmějí.

Soud se zaměstnavatelem

Šikana od nadřízeného, či dokonce sexuální harašení na pracovišti? Porušování zásad bezpečného prostředí na pracovišti? Odpírání povinné pauzy, nadlimitní a vysoce frekventované přesčasy, ztížené pracovní podmínky kombinované s psychickým nátlakem v podobě pohrůžek vyhazovem, pokud na výše zmíněné nehodláte přistoupit? Poznáváte něco z toho? Nebo vám vůbec nepřišla mzda? Kolikrát raději sklopíme uši a změníme zaměstnání bez vymáhání financí či spravedlnosti, ačkoliv nám stres a zátěž z práce mohou způsobit vleklé zdravotní komplikace. A to je špatně. Čím více se zaměstnanci nenechají zastrašovat, tím spíše budou podobné manýry ze strany zaměstnavatelů eliminovány.

Vychytralí poskytovatelé služeb

Stalo se, že vaše dovolená těžce neodpovídala standardům, které vám byly slíbeny cestovní kanceláří, nebo se zájezd dokonce nekonal a poskytovatel se cuká s navrácením peněz? Okradl vás eshop o peníze za hodnotné zboží, které jste nikdy neviděli? Zpackaná operace, jejíž následky nepříjemně ovlivňují váš život? I to patří mezi důvody, proč si nenechat sypat popel na hlavu a vyrazit do boje.

Česká jurisdikce je pro laika nečitelným vesmírem a bez odborné pomoci je téměř nemožné uspět bez řádné přípravy a přehledu v dané problematice. Pouštět se do soudního sporu bez opory advokáta je tak předem skoro prohraným bojem. Nebojte se poptat u známých, kteří se v soudním sporu ocitli a setkali se s úspěchem, aby vám doporučili advokátní kancelář Praha. Zkušenosti jiných či psané recenze vám pomohou vybrat toho nejlepšího.

Sdílet článek