Jak zajistit dobrou rychlost internetové televize

rychlost internetu

Přestože v dnešní době existuje spoustu zábavné elektroniky a médií k zábavě i získávání informací, stále jsme ještě nezanevřeli na televizi. V poslední době ale roste zájem především o její internetovou verzi. Nepotřebujete k ní televizní obrazovku a je přenosná! Můžete ji sledovat doma, na chalupě, na cestách nebo třeba v kanceláři o polední pauze. A stačí vám k tomu nosič (laptop, mobil, tablet) a dobré internetové připojení. A právě tady mnohdy bývá zakopaný pes!

Při sledování televize rozhodně netoužíme po tom, aby se nám sekal film nebo se pomalu načítal obraz, když fandíme našemu sportovnímu klubu při přímém sportovním přenosu. Mnohdy se to ale děje. Důvod? Pomalý internet.

Změřte si internetové připojení

Měření rychlosti internetu doporučujeme hlavně těm, kteří mají pocit, že jim nefunguje tak rychle, jak by potřebovali. Měření se provádí online a trvá chvilinku. Díky měření na více zařízeních zjistíte, jestli je chyba ve vašem počítači, nebo někde jinde. Pokud je rychlost internetu pomalá pouze na jednom zařízení, je chyba v něm. Jestli však dosahuje rychlost nízkých hodnot na více zařízeních, je třeba s tím něco udělat. Předtím, než budete kontaktovat vašeho poskytovatele internetu, můžete vyzkoušet následující tipy na zrychlení.

Pár účinných tipů, jak zvýšit rychlost internetu

Nechte aktualizace programů na noc, na dobu, kdy spíte. Umístěte modem co nejblíže počítači, tak, aby mezi nimi nebyla žádná překážka. Vypněte nepotřebné doplňky a funkce v kolonce Nástroje. Pokud máte kromě televize na počítači zapnuté další programy a otevřené záložky, zavřete je všechny. Ty také mohou internet zpomalovat.

Nevíte si rady a nic nepomáhá? Obraťte se na svého operátora a zvažte jeho výměnu. Pokud vás už dlouhodobě trápí pomalý internet, vyzkoušet můžete také dsl rychlost.

Sdílet článek