Jak vybrat kvalitní koženou peněženku

Kožená peněženka je oblíbeným doplňkem nejen kvůli svému elegantnímu vzhledu, ale i kvůli její praktičnosti. Jestliže hledáte kvalitní „kůži“, pak může být výběr docela výzvou. V tomto článku vám přinášíme několik účinných rad, na co si dát pozor při výběru kvalitní kožené peněženky. 

Typ kožené peněženky

Při prvním pohledu na různé druhy peněženek vás nejspíše zaujme typ. Existují různé druhy, například s patkou, sponou, zipem nebo klasické. Při výběru zvažte, jaký typ je pro vás nejpraktičtější, a hlavně co v peněžence nosíte.

Kvalita kožené peněženky

Kvalita kůže je zásadním faktorem při výběru kožené peněženky. Doporučujeme kvalitní kůži, která bude odolná a odmění se vám dlouhými roky každodenního používání. I když kvalitní peněženky jsou dražší, investice do ní se vám rozhodně vyplatí. Vybírejte kůži s vyšší gramáží, která bude odolnější a lépe tak odolá otěru.

Funkce kožené peněženky

Dalším faktorem, jenž by měl hrát roli při výběru, je její funkce. Rozhodněte se, zda upřednostníte peněženku i s přihrádkou na drobné či pouze na bankovky. Jestliže prostor pro mince vyloučíte, rázem získáte větší místo pro organizér karet.

Design a barva

Nicméně dalším důležitým bodem, zvláště pro dámy, je design a barevnost. Kožené peněženky jsou k dostání v různých barvách a vy barvu můžete sladit s koženou taškou či dokonce s oblečením. V tom případě nezůstane nejspíše jen u jedné peněženky… Na závěr lze říci, že poctivá kožená peněženka české výroby vás nikdy nezklame a nerozpadne se vám po pár týdnech nošení jako její napodobeniny. Čistá česká výroba je zárukou vaší spokojenosti, a navíc si můžete peněženku i „podepsat“. A je na vás, zda si necháte personalizovat svůj vlastní text či monogram nebo dokonce erb. Pak nikoho váš kožený doplněk nenechá na pochybách, že patří jen a jen vám!