Jak uspořádat skvělý piknik a zároveň si ho užít

akční leták Kik

Nikomu se nechce v letních měsících trávit hodiny v kuchyni, počasí naopak vyzývá k posezení v parku nebo na louce s přáteli. Ideální volbou je proto uspořádat piknik, ve kterém lze spojit všechno dohromady a užít si příjemné odpoledne venku.

Žádné velké pečení

Se stoupajícími teplotami klesá chuť na komplikovaná, těžká a teplá jídla. Připravte proto něco osvěžujícího. Můžete se inspirovat španělskými studenými polévkami gazpacho nebo salmorejo, ale ideální volbou pro každého je také těstovinový salát, který můžete vždy uzpůsobit chutím ostatních.

Raději než péct hutné bábovky, zúročte úrodu letního ovoce a připravte cheesecake nebo tvarohový dezert do skleniček, bude se vám také mnohem lépe přenášet. Co se týká pití, máte nespočet možností. Osvědčeným tipem je jižanská sangría z červeného vína a citrusů a pro děti domácí limonáda z lesního ovoce s osvěžující mátou.

akční leták

Podáváme!

Na přepravu a uchování čerstvého jídla je nezbytností chladící taška nebo box. Hodit se vám bude pikniková deka, která má z rubové strany speciální materiál, díky kterému ji později jen otřete mokrou utěrkou dočista. Pro děti nebo starší účastníky určitě využijete pohodlnější nafukovací matrace, výhodně pořídíte například v Kiku. Aktuální akční leták Kiku najdete online například na KompasSlev.cz.

Servírování do jednorázových papírových talířků a plastových skleniček už se pomalu stává neekologickou a nevkusnou minulostí. Nosit s sebou domácí porcelán je samozřejmě také nesmysl. V mnohých obchodech ale můžete dnes výhodně pořídit lehké bambusové nádobí, ze kterého vám bude chutnat mnohem víc. Na přenášení nádobí pak nemusíte utrácet za speciální piknikové koše, bohatě vám postačí proutěný koš, se kterým vyrážíte do lesa na houby. A pokud si chcete celou událost zpestřit, neměli byste zapomenout ani na přenosný reproduktor, díky kterému naladíte všechny účastníky na tu správnou letní vlnu.

Sdílet článek