Investice do vzdělání se vyplatí. Jaké rekvalifikační kurzy jsou žádané?

mzdové účetnictví

Současné zaměstnání vám nevyhovuje ani platem, ani náplní práce? Potřebujete změnu, která vás začne opět motivovat k nadstandardním výkonům? Začněte pracovat v takovém oboru, který vás skutečně zajímá. Chcete se stát účetní? Žádný problém. Investujte do svého vzdělání, absolvujte rekvalifikační kurz a najděte si zaměstnání, jež se stane i vaším koníčkem.

V podstatě nezáleží na tom, kolik máte let, protože věk není rozhodující. I po třicítce si můžete zlepšit pracovní kvalifikaci, a to nemusíte ani chodit na vysokou školou. Stačí si najít vhodný rekvalifikační kurz.

Kde rekvalifikační kurzy najít?

Stačí do vyhledávače zadat termín „rekvalifikační kurzy Praha“ a nabídne se vám hned několik možností. Pokud jste evidovaní na úřadu práce, můžete absolvovat rekvalifikační kurzy v podstatě zdarma. Úřad práce totiž hradí jak kurzovné, tak i náklady na jízdné. Ve větších městech jsou však kurzy účetnictví i další hned plné, někdy je tedy těžké se na některý dostat.

Pohodlnější je si rekvalifikaci zaplatit. Podívejte se na seznam kurzů vzdělávací instituce Orange Academy, která poskytuje kurzy na mzdové účetnictví, daňového specialistu, online marketing, účetnictví i asistentku a sekretářku. Zajímavá je také personalistika.

Proč se vzdělávat?

Doplňte si své vzdělání a změňte po několika letech práci. Nemusíte jít hned studovat vysokou školu, protože prezenční studium s každodenní docházkou vám zabere spoustu času a nedokážete ho skloubit s pracovními povinnostmi. Dálkové studium vám zase zabere víkendy, což neocení vaše rodina.

Kurzy mají tu výhodu, že netrvají roky, ale pouze několik týdnů. Sice nedostanete titul, ale budete mít k dispozici certifikát, že jste například kurz mzdové účetnictví úspěšně absolvovali. Certifikát předložíte v práci a budete s ním mít větší šanci než ostatní uchazeči.