Inline bruslení propadá stále více lidí

kolečka na brusle

Moderní doba s sebou nese moderní způsob života, ke kterému neodmyslitelně patří pravidelný pohyb. Protože hodně lidí tráví převážnou část své pracovní doby vsedě, je nutné tuto část dne vykompenzovat vhodnou aktivitou, která pomůže rozhýbat celé tělo. Pohybem se předchází civilizačním chorobám, k nimž patří hlavně cukrovka nebo vysoký krevní tlak.

Inline bruslení pro každého

Jestliže máte rádi spíše rychlejší sporty, jakými jsou běh nebo cyklistika, pak vás možná baví i inline bruslení. Jedná se o sport, který ještě před několika desetiletími byl spíše jen dětskou zábavou. Doba pokročila a najednou na cyklostezkách vidíte na kolečkových bruslích starší a nejednou i pokročilé bruslaře ve věku svých rodičů. Mají-li na to fyzickou kondici, proč se vzdávat potěšení z rychlé jízdy? 

Kardio cvičení na inline bruslích

Když si nazujete na chodidla kolečkové brusle a pustíte se do jízdy, spálíte oproti běžné chůzi více kalorií. Inline bruslení je oproti běhu přívětivější ke kloubům a je výborným kardio cvičením, při němž si hlídáte tepovou frekvenci ve správných hodnotách. Díky tomu se vám může podařit výrazně zhubnout. Pohybuje-li se totiž tepová frekvence mezi 60 až 70 % vaší maximální tepové frekvence alespoň po dobu 30 minut třikrát týdně, posilujete tím své srdce. To s sebou nese lepší látkovou výměnu, snižování cholesterolu i cukru v krvi a řadu dalších zdravotních výhod, takže po fyzické stránce se budete mnohem lépe.

Výběr koleček na brusle nepodceňujte

A jak je to s výběrem těch správných koleček? Čím větší a tvrdší, tím je větší dosažená rychlost. Kolečka na brusle se vybírají hlavně podle využití, jestli je budete spíše používat pro inline hokej v hale, nebo na venkovní fitness bruslení. Hokejová inline kolečka mají lepší přilnavost a lze je vybírat v široké škále tvrdostí. Na druhé straně měkčí kolečka mají přilnavost menší.

Sdílet článek