Hledáte marně psychiatra či psychologa? V AdiCare najdete!

Přeplněné ordinace, roční čekací doby, unavení lékaři. Tohle je realita českého zdravotnictví v oboru psychiatrie začátkem 21. století. Nejvíce tristní je pak situace v dětské péči. Zraněné dětské duše, které si s sebou nesou následky po covidu a sociální izolaci, tak musí čekat na ulevující pomoc dlouhé měsíce a jsou i případy, kdy se jí nedočkají vůbec. Zoufalí rodiče jezdí po celé republice a dožadují se alespoň nějaké terapie, volají S.O.S., ale nikdo je neslyší.

Efektivní pomoc nyní přichází ze soukromé kliniky AdiCare Brno. Zdejším odborníkům není osud mladých pacientů lhostejný. Odborní lékaři umí pracovat s dětmi staršími 12 let, a to všemi dostupnými léčebnými metodami. Po prvotním diagnostickém vyšetření se nejčastěji přistupuje k individuální terapii, která je založena na vybudování důvěry mezi lékařem a pacientem. 

Vztah, který buduje důvěra

Psychiatrie Brno má velmi dobré léčebné výsledky. Specializuje se na problematiku úzkostí, depresí, poruch příjmů potravy, závislostí na internetu a jiných psychosomatických problémů. U dětí a mladistvých se jednoznačně upřednostňuje intenzivní psychoterapii před užíváním léků. Mladiství klienti se ve svých emocích zpravidla nevyznají, jsou pro ně překvapující a o to méně snesitelné. Na nepříjemné psychické stavy reagují impulsivně. Tohle všechno v AdiCare vědí a umějí si s tím dobře poradit. Základem je předcházet panickým atakům a vsadit na prevenci.

Terapie pro děti i dospělé

V AdiCare se ale nevěnují pouze dětem, pomoci dokážou i dospělým. Odborníci z řad psychologů a psychiatrů se orientují v problematice léčby panických atak, sociálních fóbií, závislosti na drogách, alkoholu nebo hracích automatech. 

Jako první možnost volby se v AdiCare využívají nedirektivní přístupy, kdy se lékař jako terapeut nepasuje do role autority. Nedirektivní léčba se zakládá především na zcela rovnocenném a partnerském vztahu mezi terapeutem a klientem. Terapeutické cíle nejsou autoritativně určovány, klient na plánování dílčích cílů aktivně spolupracuje, dostává více alternativ a s pomocí terapeuta se rozhoduje pro postup, který mu individuálně vyhovuje nejvíce.

Objednat se k prvotnímu vyšetření můžete na telefonním čísle 739 375 763. Léčbě v centru AdiCare předchází nezávazná vstupní a diagnostická konzultace. Na základě ní je pak stanoven další postup a terapie.