Fotopasti

fotopast

Ať už potřebujete chránit svůj majetek, nebo se chcete pokochat fotografií s pasoucím se stádem jelenů, vždy je tu pro vás připravena fotopast. Tento pomocník moderního lovce beze zbraní zachytí jakýkoliv pohyb v místě, které hodláte střežit. A vás už nic nepřekvapí. Díky fotopasti budete klidněji spát, když zazimujete svoji chatu, protože budete vědět o každém pohybu v jejím blízkém okolí. Žádný zloděj u vás nebude mít šanci.

Jak fotopast vlastně funguje?

Představte si digitální fotoaparát, u kterého je spoušť nahrazena pohybovým čidlem. Když se před fotopastí v okruhu asi 10 až 13 metrů cokoliv pohne, ta vyfotí snímek, a to dokonce i naprosté tmě v noci, a uloží na SD kartu. Fotopast má v sobě integrovaný IR přísvit, který je pro lidské oko docela neviditelný. Pohybové čidlo reaguje na tepelný pohyb živých tvorů. Většina fotopastí odolává i nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Vystačíte si s několika bateriemi

Napájení fotopasti zabezpečují tzv. tužkové baterie na poměrně dlouhou dobu desítek dnů i měsíců. Čím kvalitnější baterie použijete, tím máte větší jistotu, že fotopast bude dobře pracovat i v dešti a mrazech. Jednotlivé fotografie z fotopasti jsou přitom označeny datumem a časem pořízení. Vlastníci fotopasti s GSM modulem jistě oceňují si všechno mohou prohlédnout v pohodlí svého domova, aniž by se museli k instalované fotopasti vůbec obtěžovat jít.

Kdo všechno ocení výhody fotopastí

Pro koho je fotopast vhodná? Pro každého, kdo potřebuje něco monitorovat či chránit. Myslivcům pomůže fotopast spočítat zvěř v jejich revíru a zároveň odhalit třeba pytláka. Užitečná bude i pro ornitology, kterým bude sledovat chráněná hnízda ptáků, nebo pro chalupáře, farmáře či městskou policii. Všem fotopast ušetří čas a také prostředky. V porovnání s kamerovým systémem jde o levné a jednoduché řešení.

Sdílet článek