Existují psí hračky, které velký pes nerozkouše?

Vybrat psovi správnou hračku je někdy pořádná věda. Najít hračku, která ho zaujme a zároveň vydrží nápor jeho zubů déle než hodinu, vyžaduje jistou úroveň nákupních dovedností. U výběru hraček pro velké psy je to ještě daleko větší věda. Člověk, aby si na jejich nákup připravil testovací laboratoř. Rozhodli jsme se proto sepsat alespoň několik základních doporučení, jak nakupovat psí hračky pro velké psy, aniž byste do hodiny splakali nad výdělkem.

Problém bývá většinou v materiálu

Rozhodně velkému pejskovi nekupujte hračku, která je dělána z obyčejné bavlny. U tohoto typu hraček totiž bývá hlavní problém v tom, že je pes natrhne při prvním pevnějším stisku. Jakmile tímto kousnutím naruší podstatu látky, osud hračky je již zpečetěn.

Jste to, co jíte

Každý pejskař čtoucí tento text mi zajisté potvrdí, že nejhorší věcí je, když pejsek začne jíst odpadávající kousky hraček. Normy Evropské unie by sice měly ty nejtoxičtější hračky nepustit na trh, ale stejně není úplně příjemné, když se váš pejsek láduje gumou, plastem a vy to zjistíte až v momentě, kdy toho má půlku v sobě.

Dobrou volbou jsou v tomto případě například psí hračky z e-shopu Potěšpsa.cz. Ten nabízí výhradně psí hračky z přírodních materiálů, jako jsou textil (obvykle režná látka, juta, úplet) a dřevo. Příjemným bonusem je pak fakt, že veškeré hračky z jeho produkce byly vyrobeny v českých chráněných dílnách.

Potěšpsa

Obrázek 1 Populárním reprezentantem sortimentu Potěšpsa.cz je například tento slon s vnějším prošitím. Ani ten nevydrží veškerý nápor, ale i přesto patří mezi ty odolnější hračky vhodné velkou část větších plemen.

Pozor na prošívání

Mnoho hraček by mělo být potenciál vydržet i drsný stisk pitbula, ale jejich slabinou je prošívání. Je to jako s botami. Aby byly psí hračky odolné, musí být opravdu dobře sešité. A psi jsou ve hledání slabých míst hraček opravdu dobří. Má-li hračka šev, jehož rozkousáním se rozpadne, dokáží jej najít během okamžiku.

Shrneme-li výše zmíněné, určitě se vyplatí kupovat psí hračky vyrobené z pevných materiálů, co nejvíce přírodního původu a zároveň si kontrolovat i takové detaily jako sešití jednotlivých dílů. Hlavně však nezapomínejte, že každá hračka by měla především rozvíjet pejskovu hravost.