Efektivní hubnutí s populárními dietami

cambridge dieta

Někteří jedinci dost často řeší shazování nadbytečných kilogramů. Jaká forma hubnutí bude nejlepší? Každé tělo je jiné, proto vyzkoušejte, co u vás funguje. Nestačí vidět u kamarádky úspěchy, když vy uvedený systém stravy a cvičení nedokážete zvládnout.

Zdravá strava je dobrým vykročením ke šťastnému konci

Pro zhubnutí se určitě nevyhnete změně dosavadního životního stylu. Zaměřte se však na takový, který vám bude vyhovovat celoživotně, ne pouze na omezenou dobu. Ano, diety se stanou dobrým startem a povzbuzením. Během určité doby snížíte váhu a posléze ji postačí udržovat. Jisté je, že váš jídelníček potřebuje zdravé recepty a tělo dostatek pohybu, aby byl energetický výdej vyšší než příjem. Keto dieta bude vyhovovat všem, kteří zvládnou jíst bílkoviny a tuky téměř bez omezení. Musíte se však vzdát sacharidů. Nesmíte tedy jíst například pečivo a výrobky z mouky. Oželíte veškeré přílohy, kam patří hlavně knedlíky, těstoviny, ale i rýže a brambory. Ovšem zapomeňte též na alkohol, uzeniny, dochucovadla, ovoce a sladkou zeleninu.

Rychlé váhové úbytky

Dukanova dieta zaznamenává velice rychlé úbytky váhy, kterých si lidé kolem vás všimnou. Jenže v tomto případě získáte seznam mnoha zakázaných potravin. Preferují se bílkoviny, aby tělo dostávalo méně kalorií. V průběhu diety si projdete čtyřmi fázemi – útočnou, rovnoměrnou ztrátou, upevňující a definitivní stabilitou. Připravte si skutečně pevnou vůli, například první fáze povoluje pouze ryby, drůbež, libové telecí a hovězí maso. Cambridge dieta si dává za cíl naučit člověka zásady správného stravování. Vaše tělo bude přijímat přiměřené množství potravin s vyhovujícím složením a budete se dostatečně hýbat. Tělesný tuk takto začne ubývat pomocí nízkokalorických jídel, kde záleží na jejich složení. Tělo nepostrádá vitamíny, minerály a stopové prvky.

Sdílet článek