Zvýšení ochrany před zloději

Dveře do panelového bytu

Zloději se chytnou každé příležitosti a bez zaváhání vás oberou o všechno, na co jste si dlouhou dobu spořili. Podle statistik patří k nejvíce ohroženým byty a domy v našem hlavním městě, ale ani jinde se vloupání nevyhnete. Rozhodně nepodceňujte pořádnou ochranu před neplánovanými návštěvami.

Nejčastější opatření proti vykradení bytů

Ačkoliv bytaři používají stále nové metody, byty i domy lze v dnešní době ochránit poměrně spolehlivě. Čím dál častěji jsou využívány moderní systémy elektronického zabezpečení i pro soukromé účely – například kamerové systémy, alarmy, systémy pro kontrolu vstupu, základem ale pro váš klidný spánek jsou kvalitní bezpečnostní vchodové dveře. Dveře do panelového bytu volte ve třetí nebo čtvrté bezpečnostní třídě. Abyste měli jistotu, že nekupujete zajíce v pytli, a že budou dveře opravdu bezpečnostní a funkční, trvejte na platném českém certifikátu. Ve stejné třídě jako dveře musejí být certifikované i bezpečnostní kování a vložka! Vchodové dveře do bytu navíc musí mít také protipožární certifikát, což je zákonnou povinností každého z nás. Bez něj vám pojišťovna neuzná odškodné v případě nehody.  Správnost certifikace si jednoduše ověříte na stránkách certifikační autority. Jen tak předejdete nepříjemnému překvapení, že jsou dveře dovezené z Polska nebo Číny a honosí se certifikáty, který u nás není platný.

Bezpečnostní dveře stokrát jinak

O bezpečnost vašich dveří se postará výrobce. Na vás je pak vyladit si dveře dle vašeho přání. Lze si vybrat různé povrchy, dokonce můžete zvolit jeden pro vnější stranu a zcela odlišný pro vnitřní, což je praktické v bytových domech, kde je třeba, aby společné prostory byly jednotné, zatímco v interiéru bytu se můžete vyřádit dle libosti, i co se designu dveří týká. Vybírejte si dobré dodavatele, nejlépe firmy s delší tradicí. Preferujte ty, které se zaměřují na výrobu dveří na míru, nikoliv na sériovou produkci. Důležitý je samozřejmě nabízený servis – montáž, záruční a pozáruční péče.

Sdílet článek