Záclony udělají krásnější okna

hotové záclony

Drobné zásahy v interiéru dovedou velké zázraky a vy se náhle ocitnete v novějším a útulnějším prostředí. Vylepšení nemusí být příliš drahá, dokonce nepotřebujete hýřit velkou fantazií k vytvoření originality, protože například bytový textil seženete v mnoha variantách, stačí vybírat. 

Neodolatelný a pohodlný byt

Dokonalé pohodlí si musíte umět vytvořit sami. Je pochopitelné, že místnost s holými stěnami je úplně něco jiného v porovnání se zařízenou. Nejde jenom o pořízení nábytku a jiného vybavení, ale hlavně o doplnění bytového textilu a záclon, které se prodávají v mnoha variantách a díky nimž na vás bude z domova dýchat příjemné teplo s krásou dohromady. Věřte, že byt okamžitě prokoukne, když se zaměříte na různě dlouhé záclony, na povlečení s okouzlujícími potisky a na závěsy, které vytvoří kdykoliv intimní atmosféru. Jednoduše zkrášlíte malá i velká okna, na které použijete kratší nebo delší druhy. Záleží zcela na vás, zda vyžadujete propouštění více denního světla dovnitř, nebo naopak. Dlouho patří k prodejním hitům záclony sahající délkou až na podlahu. V kuchyni se naopak preferují kratší varianty, aby zde bylo dost světla na vaření a další přípravy a podávání jídel. 

Několik záclonových triků

Jistě je vám známo, že umístěním zrcadla v prostoru se opticky zvětší, což ocení všichni, kteří si nemohou dovolit větší byt, ale milují větší pokoje. I záclony vám mohou pomoci v proměnách. Zkuste si na malá okno zavěsit dlouhé záclony a budou vypadat mnohem vyšší než v realitě. V dnešní době seženete hotové záclony, které stačí navléknout na tyč, upravit podle potřeby řasící stužkou a máte hotovo. Pokud vám budou připadat příliš mohutné, libovolně je vykasejte, nebo je upravte speciální sponou. Provázkové typy přizpůsobíte jednoduchý sestřižením, není nutné shánět šikovnou švadlenu.

Sdílet článek