Venkovní terasa se musí dobře naplánovat

Terasová prkna

Terasa je oblíbeným místem, kde se dá dobře odpočívat i provádět různé pracovní činnosti. Její popularita stále stoupá a platí, že dobré plánování se vyplatí nejen u montáží svépomocí, ale i v případě odborné realizace. 

Výběr materiálu na prvním místě

Mnoho kutilů si raději zvolí montáž vlastními silami, ale ne každý má talent na řemeslné práce, proto přichází na řadu odborná firma, kterou je nutné pečlivě vybírat. Předem se seznamte se základními postupy a podmínkami, abyste nebyli posléze nemile překvapeni. Gardina.cz terasám výborně rozumí, což mohou potvrdit již stovky zákazníků. Na všechny terasy s příslušenstvím získáte záruku dva roky, nechybí ani pomoc s výběrem. Nejprve se zaměřte na materiál, ze kterého hodláte stavět. K nejpopulárnějším patří dřevoplast a dřevo. Každý z materiálů má své výhody a nevýhody, takže je na vašem uvážení, co si zvolíte. PWC se velmi podobá dřevu, ale k záporům patří velké přehřátí kvůli slunci v létě, tudíž nelze vstupovat na povrch naboso. Terasová prkna ze dřeva se musí více udržovat, konkrétně se doporučuje je jednou za rok napustit olejem. K přednostem však patří, že neakumulují teplo, nebude vás chůze po nich pálit, nebudou klouzat a stačí je správné namontovat a pravidelně ošetřovat, aby dlouho vydržely v bezvadném stavu. Ještě se pro terasy používá dlažba, ta však může klouzat, akumuluje teplo, avšak ideálně se udržuje. 

Zjednodušte si montáž terasy

Montování si lze usnadnit tak, že použijete distanční podložky. Slouží k ochraně dřeva v místech, kde se nejvíce shromažďuje vlhkost. Díky podložkám se voda rychle dostane ze dřeva, a to pak lépe schne. Dále se vám budou hodit rektifikační terče, jestliže řešíte rovnost povrchu pod terasou. Díky nim se nastaví a dorovná výška podkladu. Dobré je, že se dají použít na celou plochu i na jednotlivá místa.

Foto: https://www.gardina.cz/magazin/

Sdílet článek