Stresuje vás blížící se demolice? Víme, jak zůstat v souladu se zákonem i přírodou

demolice budov

Demolice budov je pomalu stejně stresovou záležitostí, jako nějaký dům postavit. Ač se to laikovi může zdát jako nesmysl, opak je pravdou. Stejně jako při stavbě budovy, i při její demolici se musíte postarat, aby nezanechala negativní následky na životním prostředí a v komplikovanějším případě i obydleném okolí demolice. Pokud se vás tato nepříjemná událost týká či brzy týkat bude, pak přesně vám je určen tento článek.

Najměte si profíka

Dům si můžete postavit víceméně svépomocí, stačí odborné rady, odhodlání a alespoň trochu zručnosti. V opačném případě, tedy při demolici objektu, se však bez profesionálů neobejdete. Jde totiž mnohdy o otázku veřejného bezpečí, zejména má-li objekt více jak tři podlaží. Pomoci s celou situací vám můžou specializované demoliční služby, které disponují potřebnou technikou pro hladký průběh celé události.

Bez recyklace se to neobejde

Demolicí nekončí pouze proces bourání doprovázený hřmotnými zvuky těžkých strojů a bortícího se zdiva. To, co se děje po samotném aktu, je časově mnohem náročnější a logisticky obtížnější. Pro usnadnění je nejlepším řešením najmout firmu, která dokáže obsáhnout celý proces a postará se i o popadané ruiny a suť. Recyklace Přeštice s. r. o., jak již název napovídá, se postará nejen o demolice a likvidace stavební suti, ale také recyklace odpadů. Recyklát se dá použít k opětovné stavbě nového objektu a šetří se životní prostředí.

Nové začátky

Když mluvíme o nových výstavbách, vzhledem k aktuálním cenám stavebních materiálů je použití recyklátu velice ekonomickým řešením. Pozor, dá se však použít jen v místech, která na použitý materiál nekladou vysoké nároky. V takových případech je vhodnější se držet například přírodního kameniva. Více informací o cenách a povaze jednotlivých stavebních materiálů naleznete na: www.demoliceprestice.cz

Sdílet článek