Šmouhy od bot jako věčný nepřítel. Jak je odstranit?

Ochrana podlah je někdy velmi náročnou disciplínou, ve které exceluje skutečně jen hrstka z nás. V případě, že se rozhodnete ochránit své dřevěné podlahy, můžete narazit na jeden úkaz, se kterým si možná nebudete vědět rady. A tím jsou šmouhy od bot, k nimž dochází často velice náhodou. Jak odstranit šmouhy od bot, které jsou pro mnohé většinou velkým překvapením?

Guma, která všechno vygumuje

Pomineme-li speciální čistící prostředky, které si skutečně s rýhami od bot dokážou skvěle poradit, musíme zmínit i tradiční školní gumu. Tento drobný vynález, který ve školních letech dřímal v našich penálech, je paradoxně skvělým nepřítelem gumy zanechané na prknech podlahy. 

Pokud se rozhodnete jít touto cestou, je nutné použít pouze klasickou gumu, nijak zabarvenou, aby nedošlo k zabarvení podlahy. Stejně jako jste gumovali tužku nyní budete gumovat nevzhledné šmouhy, jež někdo ze členů domácnosti na podlaze zanechal. Zbytky z gumy se poté jen hravě vysají pomocí vysavače a bude dílo dokonáno.

Jedlá soda nebo zubní pasta

Když ještě zůstaneme u babských rad, dlouhé roky se věří, že na šmouhy od bot pomáhá jedlá soda nebo zubní pasta. Stačí je smíchat s menším množství vody a vzniklou směs nanést na znečištěné místo. Pomocí utěrky a tření s ní dojde k odstranění nevzhledných šmouh.

Až budete mít vyčištěno, čištěné místo jenom otřete utěrkou, která bude navlhčená v čisté vodě.

Speciální přípravky jako první nebo poslední možnost

Na šmouhy od bot na podlaze platí samozřejmě speciální prostředky k tomuto účelu určené. Pro mnohé je to ta první možnost, po které sáhnou, protože je efektivní a rychlá, pro jiné jsou přípravky na podlahy a jejich čištění tou poslední možností. 

Ať už jste na té či oné straně barikády, na tohoto pomocníka bezesporu nedáte dopustit.