Rizikové nákupy z šedého trhu

sauna

Patří ke zcela normálním věcem, že se lidé snaží ušetřit, když se jim naskytne příležitost. Mnohdy se vám však zdánlivá sleva vůbec nevyplatí, nakonec zjistíte, že jste naopak dost prodělali. Rizika nakupování poznáte hlavně u šedého dovozu. 

Saunová kamna od pochybných obchodníků

Říkáte si, že uděláte nejlepší koupi posledních let, protože nová saunová Harvia kamna nestojí zrovna málo. Šedý trh vám vykouzlí úsměv na tváři pouze na chvíli, vždyť nabízené produkty nejsou určeny pro český trh, dokonce většinou ani pro evropský. Sehnaná kamna nemusí splňovat evropské regulace v oblasti bezpečnosti a v zapojení do elektrické sítě. Šedý dovoz vás však dokonale přiblíží nebezpečnému provozu, což se může odrazit na prodělání životu nebezpečných situací. Prověřený a známý obchodník vám předvede produkty z oficiální distribuce. Okamžitě získáte veškeré informace o vybraném modelu, o jeho vlastnostech, náhradních dílech a samozřejmě nechybí ani služby záručního a pozáručního servisu.

Harvia kamna

Nákupy s velkým rizikem

Máte skutečně tolik odvahy, abyste si dovolili nákup bez záruky? V dnešní době nikdo neodhadne, jestli si domů neodvezl naprosto nedokonalé zboží, které se skoro ihned nevyhne opravě. Prodejce ručí za poskytnutí záruky u saunových kamen, podle zákona jde o dva roky. Ovšem pokud jste je získali z neoficiálního distribučního kanálu, nečekejte oporu v oficiálním servisu. Padělky mívají méně kvalitní součástky, stávají se během provozování nebezpečnými. Zachování kvalitativního a bezpečnostního standardu se nedá dodržet. Šedé dovozy si dovolí nabízet též druhy zcela určené pro jiný trh, u nás se třeba servis pro tyto typy vůbec nenachází. Doporučuje se předem si ověřit, jestli se vybraný výrobek do sauny u nás prodává, zda je obecně dostupný. Překontrolujte vašeho prodejce, měl by fungovat jako oficiální dodavatel technologie Harvia.