Řezné nástroje pro bezpečnou práci

čepele

Možná s nimi pracujete také vy, jen je neznáte pod tímto názvem. Pravděpodobně jste je někdy v ruce už drželi, jen přesně netušíte, na jakém principu pracují. Bezpečné nože, čepele a škrabáky jsou nezbytným vybavením pro průmyslová a řemeslná odvětví, stejně tak se ale často využívají pro modelářské účely. Vyberte si mimo jiné řemeslnické, průmyslové či standardní nůžky, skalpely a pracujte s maximální přesností a bezpečností díky nejvyšší kvalitě použitých materiálů.

Řezací nástroje pro využití v práci i doma

V žádné garáži či dílně nesmí chybět kvalitní skalpely. Jsou určené pro přesnou práci a snadnou manipulaci. Při výrobě se využívá prémiové kvality materiálů, díky čemuž tenké ostří pronikne přes kartony, plasty, papír i další materiály snadno, hladce a efektivně přesně tam, kde potřebujete. Díky uzpůsobenému držáku se pohodlně drží, lehce ovládá a umožňuje pracovat na detailech. Některé modely skalpelů jsou navrženy tak, aby byly použitelné pro leváky i praváky. Vždy jsou vybaveny bezpečnostními prvky a vyznačují se rovněž nízkou hmotností. V mnoha případech se keramické čepele dají vyměnit. V nabídce najdete obrovský výběr čepelí lišících se tvarem i využitím v domácích i pracovních podmínkách. Pro domácí použití jsou pravděpodobně nejznámější variantou odlamovací čepele s jednoduchým použitím pro domácí práce. V případě, že je čepel ji tupá, stačí díl odlomit a pracovat s novou, ostrou částí. Čepele mají dlouhou životnost a jejich výměna za náhradní je ekonomicky výhodná.

Bez škrabáku ani ránu

Škrabák je jednou z povinných výbav každého řemeslníka, protože se jedná o začišťovací nástroj s bezpečným použitím. Díky škrabáku docílíte upravené hrany u plastových, hliníkových i měděných ploch. Ohraňovací či otočné škrabáky pořídíte online, aniž byste museli hledat model v hobby centrech. Vysoká kvalita a detailní zpracování vám doslova učaruje. S takovým pomocníkem půjde práce hezky od ruky. Finální úpravy máte na dosah ruky, stačí jen sáhnout po tom správném vybavení.

Sdílet článek