Pro dotace nemusíte nikam chodit. Vyřiďte si je přes internet

dotace na výměnu oken

Plánujete vyměňovat okna, protože jste během zimy zjistili, že vám táhne do domu? Nebo jste se rozhodli jen pro stavbu nízkoenergetického domku, jelikož jste sehnali opravdu krásný pozemek za skvělou cenu? V každém případě nemusíte být smutní z toho, když zjistíte, jak moc vysoká je cena nových oken nebo nového domu. Značně vám s tím uleví dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám, o kterou lze požádat i z pohodlí domova. 

V současné době funguje už několikátá vlna dotací z dotačního programu Nová zelená úsporám. V rámci dotačního programu je možné požádat si o dotaci na výměnu oken, o dotaci na novostavby nebo třeba o dotaci na FVE či na zateplení. Ministerstvo životního prostředí, pod které spadá tento dotační program, se rozhodlo jednorázovým finančním prostředkem podpořit všechny, kdo mají v úmyslu snížit spotřebovanou energii tak, že si pořídí úsporné opatření. A nová okna nebo stavba nízkoenergetického domu taková opatření zkrátka jsou. 

Pro dotaci nikam nechoďte

Jak jsme zmínili, dotaci nemusíte vyřizovat někde na pobočkách. Nemusíte si kvůli jejich vyřizování brát volno v práci. Zkrátka si všechno vyřídíte přes internet, stačí si udělat jen chvilku času. Samotné vyřizování dotací vám nezabere víc než pár minut. S postupným uvolňováním podmínek dotačního programu se navíc snižuje počet potřebných dokladů, navíc se i zrychluje vyplácení požadovaných peněz. 

Jelikož s úřady budete komunikovat prakticky jen elektronickou cestou, rapidně tím ušetříte. 

Vyplňte formulář a doložte potřebné dokumenty

Jak již bylo několikrát zmíněno, žádost je možné podat zcela online, tedy kompletně přes internet. Její vyplňování není nijak složité, je to jen jednoduchý webový formulář, který hravě vyplníte s pomocí intuitivních pomůcek. Navíc je zde automatická kontrola chybně zadaných údajů, což je skvělé.

Sdílet článek