Praktické komponenty pro domácí kutily a řemeslníky

Patříte k lidem, kteří se nebojí vlastními silami pustit třeba do realizace schodiště ve svém domě, případně do jiných náročnějších činností? Pak vám i zkušeným zámečníkům mohou při práci pomoci praktické prvky, díky nimž vše půjde hladce a bez zbytečných prodlev.

Držáky na sklo

Velmi atraktivní záležitost v rodinných domech představují skleněná schodiště. Jedná se o poměrně luxusní, zároveň i elegantní řešení. Při výstavbě schodiště, jehož dominantu tvoří skleněné výplně, je však zapotřebí hodně umu. Vzhledem k tomu, že sklo je křehkým materiálem, je k němu nutné přistupovat s maximální opatrností. Většinou tak není možné skleněné prvky jednoduše navrtat a přišroubovat k dřevěným částem. Aby nedošlo k jejich znehodnocení, lze doporučit speciální držák na sklo. Zajistí dokonalé upevnění bez zbytečně drastických zásahů. Jsou-li držáky na sklo dostatečně dobře upevněné k podkladu i na samotném skle, rozhodně se pak nemusíte obávat zborcení celé konstrukce. Kvalitní držák na sklo má poměrně solidní nosnost a trvanlivost, takže jej nebudete muset měnit klidně po zbytek života.

Hliníkové profily

Kromě schodiště se domácí kutilové rádi pouštějí také například do výstavby a rekonstrukcí vjezdových bran, plotů a další prvků, které jsou umístěné v exteriérech domácností. Zde hraje důležitou roli výběr materiálů, které musejí být odolné vůči klimatickým podmínkám, aby například nepodléhaly rychlé korozi. V tomto směru lze doporučit hliník. K uvedeným stavbám se hodí bytelné hliníkové profily. Objednat si je spolu se zmíněnými držáky na sklo a mnoha dalšími produkty pro kutily a profesionální zámečníky můžete u společnosti KOVOINOX – hliníkové profily Brno. Firma nabízí třeba špičkové komponenty pro samonosné posuvné a křídlové brány od renomovaných italských výrobců Nice a Key, dále pak disponuje bohatou nabídkou nerezových prvků pro realizaci zábradlí a schodišť.