Pořizujeme nová okna

plastová okna

Okno je významným prvkem na fasádě domu. Z architektonického hlediska, jakými jsou jejich tvar či velikost, ovlivňují samotný vzhled domu a také to, jak se budete uvnitř cítit. Pokud vaše okna mají již svoji nejlepší dobu za sebou, protahuje jimi chladný vzduch z venku a už vás nebaví mít neustále tak vysoký účet za plyn nebo elektřinu, které v zimě protopíte, pak je na čase popřemýšlet o jejich výměně. Vaše rozhodování jistě nebude jednoduché, protože na výběr máte hned několik možností. Dáte přednost oknům dřevěným, plastovým nebo hliníkovým?

Co s novými plastovými okny získáte?

Co si budeme povídat. Plastová okna v současné době letí a jejich výměna patří mezi nejčastější rekontrukce domů. Plast je ve své podstatě bezúdržbový. Plastová okna nemusíte natírat barvou, abyste prodloužili jejich životnost. Přitom si můžete zvolit z různých barevných provedení tak, aby vám okna dokonale ladila s fasádou domu. Dokonce lze pořídit taková, která budou mít barvu na vnitřní straně odlišnou od barvy na straně vnější. A jsou odolná proti povětrnostním vlivům i korozi, můžete je čistit běžně dostupnými čistidly.

Proč si pořídit dřevěná okna?

Dřevěná okna jsou výhodná v těch místech, v nichž potřebujete zkombinovat silnou izolaci a ušlechtilý vzhled přírodního materiálu, který je pevný a houževnatý zároveň. Životnost dřevěných oken je poměrně dlouhá, jsou-li ošetřena opravdu kvalitním povrchovým nátěrem s UV ochranou.

Špaletová okna na historické stavby

Pokud řešíte výměnu oken u historické stavby, pak jistě přemýšlíte o pořízení oken určených pro tento druh budov. Špaletová okna jsou sice klasická, ale v současné době i ona nabízejí kvalitu, jednoduché ovládání i skvělou tepelnou a zvukovou izolaci.

Pro moderní budovy můžete volit i hliníková okna

Je pro vás domem snů takový, který v sobě spojuje luxus s moderností? I taková budova by měla být vybavena okny, která dotvoří její exkluzivní vzhled. Hliníková okna se vyznačují mimořádnou pevností, minimální údržbou, bezpečností. Jejich výhodou je, že hliník umí držet po dlouhá léta svůj tvar, takže nedochází k deformacím ani u velkých prosklených ploch.

Sdílet článek