Palivové dřevo s dobrou výhřevností

palivové dřevo

Dřívější obyvatelé domácností neznali nic jiného než topení dřevem, které lidé sháněli po lesích či přímo na pilách. V současnosti se stále zvyšuje poptávka po tomto tradičním topivu, jelikož ceny elektřiny a fosilních paliv se často značně zvyšují. Palivové dříví náleží k nejekologičtějším způsobům vytápění.

Tradiční topivo s nízkou cenou

Palivové dřevo za nízké ceny vás překvapí i svými oceňovanými vlastnostmi. Ceny zůstávají celkem stabilní již po mnoho let. Suché dřevo vyniká výhřevností, štípané je navíc schopné schnout dvakrát rychleji než nenasekané. Můžete ho používat k hlavnímu vytápění, ale nevylučuje se ani kombinovat tento zdroj tepla s elektrickou energií nebo s plynem. Dovede zajistit i okouzlující atmosféru, když jím plníte váš krb a z něho vychází příjemné sálavé teplo. Čím lépe je dřevo k topení vysušené, tím lépe, protože bude vyšší výhřevnost. Maximální doporučená vlhkost dřeva činí dvacet procent. Dnes se více přihlíží k ekologickým způsobům vytápění, kam dřevo jako obnovitelný zdroj nesporně zapadá. Během spalování se do ovzduší nedostává tolik škodlivých látek.

Štípané dřevo pro pohodlné uskladnění

Pokud srovnáte štípané palivové dřevo třeba s uhlím, určitě se snadněji a čistěji skladuje. Manipulování s ním je rovněž bezproblémová. Jestliže se obáváte, že nemáte dostatek prostoru na uskladnění zásob na celou zimní sezónu, můžete nakupovat postupně. Obecně se však doporučuje objednávat dříví s dostatečným předstihem, aby mohlo dokonale proschnout. Současná nabídka zahrnuje mnoho druhů měkkých a tvrdých druhů dřeva. K nejlepší výhřevnosti patří dřevo habrové, dubové, jasanové, javorové, olšové a břízové. Hojně se pořizuje také buk, modřín, borovice a smrk. Po spálení nevzniká takřka žádný odpad, navíc ho můžete použít jako hnojivo. Objednané množství si lze nechat dovézt až domů v předem dohodnutém termínu.

Sdílet článek