Orientální koberce skvěle doplní moderní bydlení

Perský koberec

Bydlení patří k finančně nejnáročnějším, ale každý si přeje vytvořit útulný domov, kde záleží na detailech. Stále se objevují nové trendy, uděláte však nejlíp, když se spolehnete na vlastní vkus a na to, co se vám nejvíce líbí.

Poklad v perském koberci

I moderní domov můžete vymódit uměleckým dílem, jehož cena během času poroste. Jde o tradiční orientální koberce s dlouhou historií, které vyberete v mnoha neotřelých designech a pestrých vyhotoveních. Pravé výrobky se zhotovují ručním vázáním, proto vždy půjde o originální kus. Perský koberec vydrží i stovky let, tedy potěší i mnoho generací. Na jeho životnosti se podílí, jestli se správně udržuje. Výše odolnosti závisí na obsahu lanolinu ve vláknech použitých ke tkaní. V kvalitnější vlně najdete větší množství lanolinových vláken, výrobek bude tudíž hodnotnější. Opotřebovanost se odvíjí také podle zátěže. Jinak bude vypadat po každodenním chození, jinak pokud jen tak leží na zemi na ozdobu. Po koupi si všimnete ztrácení vlněného chmýří, ale jedná se o přirozenou věc, která přestane po absolvování několika čištění vysavačem. 

Koberce s výraznými motivy

Pořizovací ceny patří k vysokým, ale jistě nikdy nezalitujete. Výrazné motivy raději nedávejte na celou plochu, spíše vyniknou ve zvolené části místnosti. Upoutají vás dokonalé a precizně propracované vzory, jemnost, hustota uzlíků a lesk. K vylepšení vzhledu postačí jemné vykartáčování. Špína se usazuje v peršanech velice pomalu. Odpuzování tekutin zajišťují mastná dutá vlákna. Nepoužívejte chemické úklidové prostředky a přípravky na praní.

Orient dovede vždy vytvořit zvláštní atmosféru. Jestliže u vás ještě nepadlo konečné rozhodnutí, inspirujte se na webových stránkách https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce, kde na vás čeká spoustu tipů a široký výběr. Určitě neprohloupíte koupí stoprocentně hedvábných druhů.

Sdílet článek