Nevzhledné graffiti: nechat být, nebo je odstranit?

odstraňovač graffiti

Má boj s graffiti vůbec nějaký smysl? Díky moderním metodám lze graffiti beze stopy odstranit, ale stejně tak lze jejich vzniku i předejít. Vaší pozornosti by neměly ujít antigraffiti nátěry a odstraňovače graffiti.

Ochrana před vznikem graffiti

Jak funguje antigraffiti nátěr? Kvalitní antigraffiti nátěr, který využívá pokrokových nanotechnologií, představuje účinného pomocníka při boji s graffiti. Tyto přípravky je možné rozdělit do dvou skupin. Dočasné antigraffiti nátěry se nanáší v tenké vrstvě, takže struktura i barva ošetřovaného povrchu zůstává beze změny. Tato ochranná vrstva dobře propouští vodní páru. V tomto případě je nejlepší odstranit graffiti pomocí tlaku vody. Dojde tím však i k odstranění ochranného nátěru, který je následně nutné obnovit. Nicméně pravidelné obnovy nátěru jsou doporučovány i v případě, že se na dané ploše graffiti neobjeví.

Trvalý antigraffiti nátěr umožňuje opakované odstraňování graffiti. Aplikuje se v silnější vrstvě, která je méně propustná pro vodní páry. K odstranění graffiti je dostačující mýdlová voda a nátěr rovněž není nutné obnovovat.

Pomocník při odstranění graffiti

Majitelé nemovitostí, kteří mají problémy s graffiti, mají dobré zkušenosti s výrobky Graffiti Magic, které jsou dostupné v e-shopu envistore.cz. V žádném případě není vhodné použít obyčejné ředidlo, neboť výtvor sprejera se s velkou pravděpodobností pouze rozmaže. Řešením však není ani překrytí graffiti novým nátěrem v barvě fasády, neboť postupem času barvy graffiti znovu vystoupí na povrch. Než sáhnout po obyčejném ředidle, které může napáchat spoustu škody, je vhodnější použít speciální chemický prostředek, tedy odstraňovač graffiti.

Pamatujte, že s graffiti lze účinně zatočit, stačí jen použít správné prostředky.

Sdílet článek