Kreativní nábytek do dětského pokoje

dětský psací stůl

Dítě se rychle vyvíjí, tím se mění i jeho nároky na místo, kde tráví volno, kde si hraje, učí se a odpočívá. Nejmenší si vystačí s postýlkou, ale jakmile se začnou pohybovat, přichází na řadu i dětský nábytek.

Veselost dětského pokoje

Děti znamenají radost, kterou je potřeba umocňovat. K tomu jistě pomohou barvy. Čím větší pestrost, tím lépe, i když nic se nemá příliš přehánět. Nábytek pro děti můžete zvolit v neutrální barvě, klidně v oblíbené bílé nebo světle hnědé. Takto je snadné sehnat ty nejrozmanitější doplňky – samolepky na zeď s oblíbenými motivy, barevné lampičky, boxy na hračky, hrací koberce a mnohé jiné. Pokoj pro holku vyžaduje jemnost, nejčastěji se volí ladění do růžových odstínů, ovšem většina dívek z toho brzy vyroste a musíte počítat se změnou barev jejich domácího království. Pro školáky se doporučuje alespoň rostoucí dětský psací stůl a židle, abyste je nemuseli brzy obměňovat, ale rozměry se mohly přizpůsobit tomu, jak děti postupně rostou.

Dostatek místa na všechny důležitosti

Děti potřebují dostatek úložných prostorů, protože jejich vybavení bude stále přibývat. Při výběru záleží hlavně na kvalitě provedení, zejména volte výrobu pouze z nezávadných materiálů. Každému dítěti můžete splnit jeho představy a zároveň zohlednit i své potřeby a finance k dispozici. Pro více dětí v menší místnosti se hodí kombinované dětské postele, kdy v jednom kusu mají k dispozici nejen prostor na spaní, ale také skříň a psací stůl. Pokoj pro kluka bude vypadat stylově s velice atraktivní postelí v podobě auta. Pořiďte nejrůznější komody, kam se dá schovat nejen oblečení. Nesmí chybět ani noční stolek, kam se umístí lampička, plyšák na spaní, budík, kniha a jiné drobnosti pro radost, které chce mít dítě vždy při ruce. Chcete originalitu? Doporučit lze pěkně taburety ve formě zvířátek, například ovečky.

Sdílet článek