Jak vypadá sedací souprava snů?

sedací soupravy

Zvažujete nákup nové sedačky, protože vaše stávající už vypovídá službu? Líbí se vám masivní sedačky z pravé kůže? Pak pro vás máme pár tipů, jak o svou novou sedačku pečovat, aby vydržela co nejdéle a přitom si zachovala svůj zánovní vzhled. Budete překvapeni, jak jednoduché je prodloužit životnost a funkčnost pohovky a zároveň se těšit z dobře investovaných peněz.

Kožená sedačka vždy platila za robustní dominantu celého pokoje a to i v případě, kdy byl řešený obývací pokoj a kuchyně dohromady. Můžete mít velkou kuchyň, krásnou jídelnu s posezením pro celou rodinu, avšak kožená pohovka bude vždy působit luxusním dojmem a upoutá pozornost všech příchozích.

Daleko od slunce a topení

Sedací soupravy z pravé kůže poznáte na první pohled. Materiálové zpracování může být tvrdší, zároveň je pevné a nedokonalé, což dělá právě z kůže jedinečný materiál. Mnoho moderních výrobců sází na gauče z ekologické kůže či koženky doplněné o kůži tam, kde je sedačka nejvíce namáhaná, zejména pak v oblasti sedáků a opěradel. Kožená pohovka si ovšem zaslouží vaši pozornost. Při umisťování ji držte dál od topení a také by na ni nemělo svítit ostré denní slunce, rozhodně ne pak celý den. Kůži ošetřujte speciálními přípravky a otírejte vlhčeným ubrouskem. Kromě topení se nevyplácí kožený gauč umisťovat přímo pod klimatizaci nebo blízko krbu. Veškeré nárazové a intenzivní vlivy se mohou negativně podepsat na kůži. Koženým pohovkám nesvědčí ani ostré předměty a materiály, jako jsou opasky či vlhké oblečení. Budete-li v péči o svou koženou sedačku důslední, vrátí se vám to dlouhým a spokojeným užíváním bez výrazných známek opotřebení.

Když zavrhnete kůži

Může se stát, že i když jste si vysnili krásnou rohovou sedačku anebo moderní sestavu 3 + 2 + křeslo z prémiové kůže, po zhodnocení všech proti usoudíte, že se vám vyplatí jiné materiály, neházejte flintu do žita. Díky chytrým online nákupům najdete i praktické a cenově výhodné alternativy pro komfortní sezení a špičkové zpracování prakticky nerozeznatelné od pravé kůže.

Sdílet článek