Jak vybrat ty správné dveře do rodinného domu?

vchodové dveře

Tuto otázku není radno podcenit. Vchodové dveře jsou totiž vstupní branou do vašeho domu a vypovídají o tom, co může návštěvník očekávat za nimi. Podíváme se postupně na několik typů materiálů a pokusíme se vám pomoci s výběrem toho nejvhodnějšího pro rodinný dům.

Hliníkové vchodové dveře jsou velmi specifické

Hliníkové vstupní dveře považujeme za nejkvalitnější. Odpovídá tomu také jejich cena. Používají se spíše v komerčních prostorách, ale pokud máte rádi moderní styl, určitě je skvěle využijete i u moderního rodinného domku. Nedoporučujeme je u starších domů – k těm by se opravdu nehodily. Největším benefitem hliníkových dveří je jejich luxusní vzhled.

Plastové vstupní dveře

Nenechte se zmást. Plastové vchodové dveře v dnešní době zdaleka nevypadají lacině ani levně. Naopak, jejich kvalita a vizualizace se od let minulých velmi zlepšila a patří dnes mezi nejoblíbenější. Jejich největším benefitem je, že jsou v podstatě bezúdržbové, a samozřejmě také jejich nízká cena. Mají přirozeně dobré tepelně a hlukově izolační vlastnosti a obecně je můžeme jen doporučit.

Dřevěné dveře – krása, která stojí za komplikovanější údržbu

Dřevěné dveře mají opravdovou duši. Je to krásný přírodní materiál, jenž ukazuje jak na osobnost domu, tak osobnost majitele. Jedno úskalí ale mají – je to jejich poměrně složitá údržba. Dřevo podléhá času i povětrnostním vlivům a vyžaduje opravdu pravidelnou péči. Většina lidí dnes touhu po dřevěných dveřích řeší právě dveřmi plastovými, které se dnes vyrábějí v tak věrohodném dřevěném dekoru, že jsou od opravdových dřevěných dveří k nerozeznání.

Výběr vstupních dveří je v dnešní době prakticky neomezený. Ať už zvolíte jakýkoli materiál, k dispozici máte širokou škálu nejrůznějších dekorů a barevných provedení. Velmi populární je také kombinace se sklem, ať už čirým, nebo mléčným – vše záleží jen a jen na vašem vkusu.

Sdílet článek