Exekuce je pro jedny tragédie, pro druhá šance

dražba nemovitostí

Slovo exekuce ve většině lidí vyvolává strach a velmi nepříjemné pocity. Ano, pokud v exekuci skončíte vy sami, skutečně nejde o nic příjemného. Když se však ocitnete na druhé straně bariéry, může jít o výtečnou příležitost. Příležitost, jak získat bydlení za dobrou cenu.

Exekuce je až posledním stupínkem na žebříčku do hlubin finančních problémů. Nefunguje to tak, že byste se zadlužili a hned vám na dveře klepal exekutor. Máte šanci se svou situací něco dělat, začít splácet své závazky a postupně se z dluhu vyhrabávat. Ne všem se však tohle podaří.

V dražbě se nemovitosti prodávají pod cenou

Budete-li dlužit deset tisíc za fakturu za telefon, exekuce nemovitostí se opravdu nemusíte obávat. Když už by exekutor přišel, zabavil by vám prvně vybavení domácnosti. K uvalení exekuce na dům či byt se přechází až tehdy, když není jiná možnost.

Dlužník by se jí ve svém vlastním zájmu měl snažit vyhnout, protože dům v exekuci je poslán do dražby a dražba nemovitostí pro něj není vůbec výhodná. Dům je v dražbě nabízen zhruba za dvě třetiny tržní ceny, takže tím dlužník jen přijde o další peníze. Někdy se samozřejmě může podařit dům vydražit za více peněz, avšak dražeb se v drtivé většině případů účastní lidé, kteří chtějí pořídit levně, nejsou ochotni přeplácet.

Vyhledávejte i vy nemovitosti v dražbě

Je i vaším přáním pořídit bydlení za dobrou cenu? Dražba nemovitostí v exekuci je jedinečnou šancí. Pravidelně hlídejte, jaké nemovitosti jdou do dražby, a třeba časem objevíte nějakou vyhovující. Exekutorský úřad zveřejňuje dražby na svých webových stránkách, stačí je tedy sledovat.

Dražba a exekuce nemovitostí sice nejsou úplně obvyklým způsobem, jak lidé nakupují bydlení, ale proč této výhodné možnosti nevyužít? Formálně nejde o nic složitého, některé dražby dokonce probíhají online, takže nemusíte ani nikam chodit.

Sdílet článek