Zateplení šikmé střechy nebo zateplení trámového stropu jsou věci, na které při výstavbě nebo rekonstrukci rodinného příbytku zkrátka dojde. Prakticky žádný člověk nestojí o to, aby hradil příliš vysoké náklady spojené s vytápěním nebo energiemi. Spíše prahne po nízkoenergetickém bydlení, které ho nebude stát příliš mnoho. A díky foukané izolaci toho dosáhne. Nabízí se však otázka, kam s tímto druhem zateplení a jak lze vůbec foukanou celulózovou izolaci definovat?
Stavební izolace, která se aplikuje foukáním
Samotnou celulózu můžeme definovat jako vlákno, které tvoří rostliny. Ano, spadá sem i dřevo nebo papír, i to jsou takzvané celulózní materiály. Vyrábí se na základě recyklace novinového papíru, který je obohacený o boritou sůl, jež zvyšuje odolnost vůči negativním vlivům okolního prostředí.
Co se týče foukané celulózní izolace, mluvíme o způsobu zateplení, který se aplikuje foukáním s pomocí stroje. Dnes velmi oblíbená foukaná izolace může být také na bázi minerální vlny nebo polystyrenu, nemusí být nutně na bázi zmiňované celulózy.
Velkým benefitem foukané izolace obecně je, že nevzniká žádný odpad ani odřezky, což je navíc ekologické.
Pro novostavby i renovované budovy
V hlavách mnoha lidí visí domněnka, že zateplení a izolace jako taková jsou vhodné pouze do novostaveb. Ale věřte tomu nebo ne, není tomu tak. Foukaná izolace se používá jak při stavbě novostaveb, ale také při renovacích budov. Vhodná je hlavně pro šikmé střechy, slouží jako fasádní izolace nebo je určená horním mezipodlažním stropům.
Výborné tepelně izolační vlastnosti
Na seznamu výhod bychom našli celou spoustu položek. Foukaná celulózová izolace se pyšní vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi, také dokáže zlepšit akustiku celé stavební konstrukce. Ochrání budovy nejen před chladem, ale je skvělým brněním odolávajícím i letnímu přehřívání.