Byty na Praze 10 si oblíbili milovnici rušného života i rodiny. Víte proč?

Nové byty na Praze 10

Nové byty na Praze 10 bývají rychle vyprodané. Často nemají položen ani základní kámen, a přesto už nejsou k dispozici. Praha 10 se řadí k nejvyhledávanějším pražským čtvrtím. I proto zde byla loni zahájena výstavba, která nabídne přes 600 nových bytových jednotek.

Byty na Praze 10 jsou žádané díky lokalitě

Pražská desítka patří k mladším městským částem, proto v ní najdete méně historických a více moderních prvků. Je ideálním místem, kde si můžete užít klid a zábavu zároveň. Nemusíte trávit hodiny cestováním, vše potřebné máte na dosah. Najdete tu veškerou občanskou vybavenost. Dobře dostupné je také centrum, což ocení všichni, kteří milují ruch velkoměsta. Volný čas můžete strávit obklopeni přírodou a zároveň si můžete zaplavat, udělat piknik i opéct buřty, přestože jste v hlavním městě. To vítají rodiny s dětmi a lidé, kteří si potřebují od městského života oddechnout.

3 místa, kde vás Praha 10 přivede na jiné myšlenky

Klid, čerstvý vzduch a odpočinek si můžete dopřát, pokud vyrazíte na jedno z těchto 3 oblíbených míst:

  • Hamerský rybník
  • Přírodní památka Meandry Botiče
  • Hostivařský lesopark a přehrada

Developeři podporují infrastrukturu a slibují nové chodníky nebo více místa k parkování

Developerské společnosti se snaží na Praze 10 skloubit příjemné s užitečným. Protože projekty, které realizují, přivádějí do Prahy 10 více obyvatel, je nutné posilovat občanskou vybavenost a optimalizovat její dostupnost. Developeři proto spolupracují s městskou částí, podílí se na investicích do infrastruktury (včetně mateřských a základních škol nebo dopravy). Toto řešení zajišťuje efektivní rozvoj Prahy 10. Výhodné je také pro developerské společnosti, které jsou díky němu informovány o záměrech města a mohou klientům poskytnout veškeré informace i vize spojené s bydlením.

Ceny pražských pronájmů ovlivnil koronavir

Pokud si chcete pronajmout byt, nyní je ideální doba. Cena za pronájem bytu na Praze 10 v porovnání s minulým rokem klesla téměř o 6 %. V současnosti se pronajímá m2 zhruba za 300 Kč. K dispozici jsou samostatné pokoje pro jednotlivce i byty pro celou rodinu. Nižší ceny jsou důsledkem koronavirové pandemie. Pronajímatelé, kteří zakládali své zisky na cizincích a turistech, museli ceny snížit, přeorientovat se na českou klientelu nebo byty pronajímat dlouhodobě. Ale jakmile koronavirová pandemie pomine, nájmy se s největší pravděpodobností opět zvýší a budou odpovídat pražskému standardu.

I obecních bytů je nedostatek

Zájem o obecní byty neklesá, přestože se u nich každoročně zvyšuje nájemné. Obecních bytů by muselo být 4x více, aby se dostalo na všechny zájemce. Proto Praha 10 přistoupila na novou spravedlivější formu přidělování – zastupitelstvo zrušilo přiřazování bytů na základě náhodného losování a schválilo místo něj bodovací systém.

Teď už víte, že pokud si pořídíte byt na Praze 10, nemusíte si pořád připadat jako ve velkoměstě. Příroda, která se nachází v těsné blízkosti, vám i vašim dětem poskytne možnosti k dalším aktivitám. Pronájmy bytů na Praze 10 jsou teď dostupnější a nové projekty berou v potaz potřeby obyvatel. Průběžně je v plánu vylepšování infrastruktury, aby lidé měli vše v docházkové vzdálenosti.

Praha 10 se vyznačuje pestrostí i variabilitou, a proto je zde o byty velký zájem. Neváhejte a napište nám formou komentáře, co konkrétně máte na Praze 10 rádi vy!

Sdílet článek