Rekonstruujete byt či dům, nebo stavíte nový objekt? Pokud právě přemýšlíte nad tím, jaké podlahy do svého nového interiéru vybrat, přečtěte si náš článek o tom, kdy se vám vyplatí zvolit anhydrit. Anhydritové podlahy mají trochu jiné vlastnosti než ty betonové a rozhodně najdou své ocenění.
Beton je klasika, která se vždy na podlahy používala a stále používá. Rozhodně se nejedná o špatný materiál, ale má smršťovací vlastnosti a hůře se s ním pracuje než s anhydritem. A to se například moc nehodí tam, kde se pokládá podlahové topení. Proto se v těchto případech často volí právě anhydritové podlahy, které tyto mínusy nemají.
Proč je anhydrit vhodnější k podlahovému topení
Anhydrit se připravuje jako samonivelační potěr a míchá se ve speciálním mobilním zařízení přímo na místě, kde se pokládá. Anhydritové podlahy jsou také nazývány lité podlahy, protože se pokládají v podobě tekutého (litého) potěru. U takového procesu je zajištěno rovnoměrné rozetření a zaplnění každičké mezery. Proto se využívá v interiérech, kde je položeno podlahové topení.
Anhydrit se nijak nesmršťuje a jeho hlavní výhodou je, že má vysokou tepelnou vodivost. Přestože déle vysychá, teplo z podlahového topení tento proces značně urychluje. Beton tak vysokou tepelnou vodivost nemá, takže se při jeho použití tento proces nijak urychlit nedá.
Beton ale samozřejmě u podlahového topení můžete také využít. Ten, kdo s ním pracuje, si ale musí dávat velký pozor na to, jak je namíchán, aby nedošlo k nežádoucím účinkům. Čerstvý beton se také musí odborně ošetřit a nesmí se udělat chyba. S anhydritem se oproti tomu pracuje velice snadno.
Cena anhydritu
Cena za anhydritové podlahy je o něco vyšší než za beton, přesto se ale v žádném případě nejedná o nic nedostupného. Prohlédněte si aktuální ceny na anhydritové podlahy ceník.