7 nápadů, jak zvětšit malou koupelnu

sprchové zástěny

V některých případech vám prostor v bytě nebo v domě neumožní postavit velkou a prostornou koupelnu. Nezoufejte však a nechte si poradit, jak i z malého prostoru vytvořit útulné a příjemné místo, které vám poskytne maximum pohodlí. Využijte prostor koupelny do posledního centimetru.

1) Nejdříve si udělejte plán.

Dřív než začnete plánovat sprchový kout, rohovou vanu, koupelnové skříňky a koupelnový nábytek, tak si udělejte nákres prostoru. Veškeré vybavení, které pak budete do koupelny pořizovat, změřte a snažte se využít i netypického vybavení, kterým využijete malý prostor. Vybrat si můžete ze široké nabídky koupelen Kaplan.

2) Pořiďte si vanu

I když máte malou koupelnu, tak se nemusíte bát ani vany. Koupelny Kaplan nabízí asymetrické vany, které se hodí i do malých a netypických prostor. Navíc můžete využít velikost vany 160 x 70 centimetrů. Tyto vany jsou sice menší, ale pořád pohodlné a často využívané v malých bytech a malých prostorách.

3) Chytrý koupelnový nábytek

Koupelny Kaplan nabízí také množství koupelnového zařízení a nábytku. Z široké nabídky zvolte takové vybavení, které vám ušetří místo. Vhodné jsou koupelnové skříňky s umyvadlem, závěsné skříňky se zrcadlem a také funkční vysoké a boční skříňky. Využijte chytře malý prostor a snažte se ušetřit místo všude, kde to jen trochu jde.

4) Sprchový kout je klasikou

Do malé koupelny se také skvěle hodí sprchový kout. Koupelny Kaplan nabízí čtvercové, čtvrtkruhové a dokonce i hydromasážní sprchové boxy. Nechybí nabídka sprchových zástěn, vaniček a dalších sprchových doplňků. V malé koupelně oceníte také sprchový kout, kdy se dveře dají složit a odsunout až úplně ke zdi. Chytrým řešením vždy ušetříte místo navíc.

5) Ušetřete místo se závěsnou toaletou

Co se týče toalety, tak pokud ji chcete umístit přímo do koupelny a opravdu nemáte dostatek prostoru, tak použijte závěsnou toaletu. Vyberte si z moderních vzhledů a zároveň malých rozměrů toalet. Výhodou závěsných toalet je také lepší údržba, úklid, odlehčený vzhled a komfortní používání dětmi i staršími lidmi.

6) Vsaďte na bílou barvu

Nejoblíbenější barva koupelny zůstává často bílá. Ta evokuje čistotu, svěžest, komfort a také luxus. V malých koupelnách pak bílou oceníte ještě víc. Bílý nábytek s leskem funguje podobně jako zrcadlo, opticky tak zvětšuje prostor. Koupelny Kaplan nabízí množství bílého koupelnového nábytků a také koupelnových doplňků.

7) Zvětšení pomocí zrcadel

Stejně jako lesklé skříňky fungují závěsné koupelnové skříňky s úložným prostorem a zrcadlem. Zrcadlo malou koupelnu opticky zvětší a jeho použití na skříňce je praktické a funkční.

Sdílet článek