Chcete začít investovat? Víme, na co si musíte dávat pozor

Dvojciferná inflace a celá řada ekonomických potíží donutily lidi přemýšlet nad svou budoucností. Není tudíž divu, že v dnešní době začínají investovat i lidé, kteří by o této možnosti donedávna nechtěli ani slyšet. Každopádně se jedná o jeden z nejlepších kroků, jež můžete udělat. Jakým chybám se vyhnout? 

Zázračné zbohatnutí 

Na poli zhodnocování financí se pohybuje celá řada nepoctivých poskytovatelů, kteří se vám budou snažit nabízet kdovíjak zázračné produkty. Jejich společným znakem je příslib zhodnocení v řádech desítek, či dokonce stovek procent za několik měsíců. Co si v takové situaci počít? Rozhodně dejte ruce pryč. 

Zároveň si nejdříve zjistěte, co je to diverzifikace. Bavíme se o naprosto základní technice, s jejíž pomocí snížíte riziko ztráty peněz. Pokud chcete investovat například půl milionu korun, určitě je nedávejte všechny na jednu příležitost. Pečlivě si zvolte klidně i tři nebo více různých produktů a danou částku mezi ně rozložte. 

Na co se zaměřit? 

Chcete se začít starat o své těžce vydělané peníze? Pak si vyberte takovou příležitost, která vám bude blízká. Někdo ocení akcie, jiný fondy, dluhopisy nebo třeba zajištěné úvěry do nemovitostí. Ať tak, či onak, vaší pravou rukou se stane takzvaná investiční kalkulačka. Ta vám hravě spočítá přibližné zisky za určité časové období. 

Mnoho začínajících i zkušených investorů se spoléhá například na známý systém Bondster, který se věnuje již zmíněným zajištěným úvěrům do nemovitostí. Jedná se o velmi jednoduchou a přehlednou platformu, jež vám umožní vkládat už od několika stovek korun. A zhodnocení? Budete-li alespoň trochu pečliví, hravě se vyšplháte přibližně na deset až patnáct procent ročně. Podívejte se na webové stránky pod vloženými odkazy a přesvědčte se na vlastní oči.